Długo oczekiwane przełamanie

Po sześciu porażkach z rzędu, pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosły leszczyńskie koszykarki. X-Demon Tęcza wygrała na wyjeździe z MUKS Poznań 50:48. 

Początek spotkania w Poznaniu nie zwiastował pierwszego zwycięstwa żółto-zielonych. Przyjezdne zagrały dość niemrawo, przegrywając pierwszą kwartę wyraźnie, w stosunku 20:10. W szeregach leszczyńśkiej ekipy coś drgnęło w drugiej ćwiartce. Tęcza zagrała skutecznie zarówno w ataku, jak również w obronie. Do przerwy to gospodynie miały jednak kilka punktów przewagi. Wynik brzmiał wtedy 26:21.

Kluczowa dla przebiegu meczu okazała się trzecia kwarta. Leszczynianki zagrały wreszcie tak, jak oczekują tego kibice, miażdżąc rywalki 21:8. W ostatniej części gry do głosu znowu doszły gospodynie, które dzielnie odrabiały straty. Na szczęście podopiecznym Krzysztofa Zajca korzystny rezultat udało się utrzymać do końca. Ostatecznie X-Demon Tęcza pokonała MUKS Poznań 50:48.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Stasiuk – 17, Witkoś – 9, Łabuz – 8, Lewińska – 7, Gadkowska – 6, Karolewicz – 2 oraz Iradzka – 1.

Daniel Nowak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZengota Indianinem
Następny artykułNiegościnni gospodarze