Dlaczego warto używać kominy na twarz podczas uprawiania sportu?

Bieganie na świeżym powietrzu w czasach koronawirusa wymaga skrupulatnego zakrycia ust oraz nosa. Większość osób do treningu biegowego używa klasycznych maseczek, które nie są najlepszym pomysłem ze względów zdrowotnych. Przed rozpoczęciem aktywności fizycznej warto wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie, a także rozważyć wszystkie jego “za” i “przeciw”. Maseczka wielorazowa jest metodą stosowaną przez większość osób, ale są o wiele lepsze alternatywy, które warto wziąć pod uwagę podczas przygotowywania się do treningu biegowego.

Komin na twarz do treningu na świeżym powietrzu – idealna alternatywa dla klasycznej maseczki?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, iż kominy na twarz skutecznie zabezpieczają całą szyję oraz dolną część twarzy przed zimnem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla biegaczy, rowerzystów lub narciarzy z tego względu, że całkowite zakrycie szyi w połączeniu z odpowiednim ubiorem uchroni sportowców przed wyziębieniem organizmu oraz niechcianą chorobą.

Przed treningiem na świeżym powietrzu warto zastanowić się nad zakupem kominów na szyję wykonanych z syntetycznych materiałów, które skutecznie ochronią organizm przed przegrzaniem. Komin na twarz jest bardzo dobrym rozwiązaniem z tego względu, że nie przepuszcza zimnego wiatru, a także błyskawicznie odprowadza ciepło na zewnątrz.

Może być również stosowany do codziennego użytku w połączeniu z luźnymi stylizacjami. Warto zdecydować się na miły w dotyku, kilkuwarstwowy komin z właściwościami wodoodpornymi, co w konsekwencji zapewni odpowiednią izolację od zimnego powietrza oraz bardzo dobrą wentylację.

Nad jakimi aspektami należy się zastanowić przy wyborze kominów na twarz?

  • Ilość warstw – w zależności od przeznaczenia, w sklepie SafeMask są dostępne kominy jedno oraz kilkuwarstwowe
  • Mieszanka materiałów – kominy na twarz powinny być wykonane z wysokogatunkowej mieszanki materiałów
  • Ilość filtrów w zestawie – pomimo, że większość kominów ze sklepu SafeMask wygląda podobnie, różnią się one m.in.: ilością filtrów w zestawie, które gwarantują większą dbałość o higienę podczas użytkowania produktu
  • Kolor – kwestia gustu, producenci zazwyczaj rekomendują kominy w czarnym kolorze
  • Tkanina – powinna posiadać certyfikat OEKO-TEX-STANDARD 100 (brak szkodliwych substancji) oraz być bardzo miękka i przyjemna w dotyku
  • Referencje – kominy na twarz firmy SafeMask posiadają setki referencji od zadowolonych klientów, co w przeciwieństwie do innych firm nie jest częstym zjawiskiem
  • Uniwersalność – kominy powinny być zdatne do codziennego użytku oraz w celach sportowych

Kominy na twarz jako alternatywa dla klasycznych maseczek – podsumowanie

Wybór kominów na twarz jest kwestią indywidualną. Warto jednak przemyśleć aspekty wymienione w dzisiejszym artykule i zdecydować się na najbardziej odpowiadający produkt. W celu wyboru odpowiedniej firmy zajmującej się sprzedażą kominów na twarz warto zastanowić się nad sklepem SafeMask i jego szeroką ofertą.