Dla Włókniarza to mecz o wszystko!Fogo Unia Leszno rundę zasadniczą PGE Ekstraligi zakończy pojedynkiem z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Dla gości niedzielne spotkanie będzie meczem o być, albo nie być w fazie play-off.

Podopieczni Piotra Barona nic nie muszą. Leszczynianie wygrali już zasadniczą część sezonu, a starcie z Włókniarzami mogą potraktować jak kolejny element przygotowań do najważniejszej części sezonu. Miejscowi kibice po ostatnich występach Byków mają prawo do niepokoju. W ostatniej kolejce Fogo Unia Leszno dość niespodziewanie i wysoko poległa w Zielona Górze. Potem byliśmy świadkami finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, który odbywał się w Lesznie i żaden z miejscowych zawodników nie zdołał sięgnąć po medal. W cyklu Grand Prix nie błyszczy też Emil Sajfutdinov, choć akurat w przypadku Rosjaniana ligowej dyspozycji możemy być raczej pewni.

Podopieczni Piotra Świderskiego wciąż mają całkiem pokaźne szanse, aby włączyć się do gry o medale. Do tego potrzebują jednak zwycięstwa na stadionie imienia Alfreda Smoczyka. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że Betard Sparta Wrocław w starciu z ROW Rybnik sięgnie po komplet punktów. Częstochowianie mają za sobą dwa wyjazdowe triumfy. Najpierw w kapitalnym stylu wygrali w Lublinie, aby chwilę później rozbić w Rybniku miejscowi ROW. To wszystko pod wodzą nowego trenera, który zdaje się dał tej drużynie nowe życie. Leszczynianie dawno nie zaznali porażki na własnym torze i w niedzielę z pewnością będą faworytem. Czy jednak będą robić wszystko, żeby pokonać rywali? Goście z całą pewnością będą bardziej zmotywowani, a dla miejscowych ten mecz ma znaczenie wyłącznie mentalne. Odnotujmy, iż początek niedzielnego pojedynku zaplanowano na godzinę 16:30.

Eltrox Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Rune Holta
4. Jason Doyle
5. Fredrik Lindgren
6. Jakub Miśkowiak
7. Mateusz Świdnicki

Fogo Unia Leszno
9. Emil Sayfutdinov
10. Janusz Kołodziej
11. Bartosz Smektała
12. Jaimon Lidsey
13. Piotr Pawlicki
14. Szymon Szlauderbach
15. Dominik Kubera