Dla kogo finał?W najbliższą niedzielę o godzinie 16:30 w Tarnowie rozegrany zostanie rewanżowy mecz półfinałowy Enea Ekstraligi pomiędzy miejscowymi Jaskółkami a leszczyńskimi Bykami.

W pierwszym meczu w Lesznie padł wynik 50:40 i to właśnie podopieczni Adama Skórnickiego bronić będą 10-punktowej przewagi. By wejść do finału Bykom potrzeba jednak co najmniej 41 oczek, gdyż w przypadku remisu w dwumeczu, zwyciężą tarnowianie, którzy zajmowali wyższą pozycję po rundzie zasadniczej.

Fogo Unia przystąpi do tego spotkania jeszcze bardziej osłabiona, aniżeli w meczu przed własną publicznością. W ich ekipie bowiem zabraknie nie tylko Kennetha Bjerre, ale także Mikkela Michelsena, który złamał niedawno 3 żebra. Miejsce tego drugiego Duńczyka zajmie 16-letni Bartosz Smektała. Kontuzje, których nabawili się reprezentanci kraju Hamleta sprawiły, że ponownie szansę startu otrzyma kapitan biało-niebieskich – Przemysław Pawlicki. Dla Shamka będzie to niezwykle pracotwity weekend, gdyż dzień wcześniej, w sobotę, pojedzie jeszcze w Grand Prix Challenge w Lonigo.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Nicki Pedersen
2. Damian Baliński
3. Grzegorz Zengota
4. Przemysław Pawlicki
5. Bartosz Smektała
6.
7. Tobiasz Musielak

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Martin Vaculik
10. Jacob Thorssell
11. Artiom Laguta
12. Krzysztof Buczkowski
13. Janusz Kołodziej
14.
15. Kacper Gomólski

Piotr Walkowiak