Derby znów dla Rawii

Porażką leszczyńskich koszykarzy zakończyło się derbowe spotkanie ligowe w Sierakowie. Jamalex Polonia 1912 przegrała z Rawią Rawag Rawicz 45:61.

Leszczynianom nie udało się zrewanżować Rawii za porażkę na własnym parkiecie, a zarazem pójść za ciosem i wygrać kolejne starcie. Co ciekawe, jeszcze pierwsza kwarta przebiegła pod dyktando gości. Rawiczanie zagrali agresywnie, przez co popełnili zbyt wiele fauli. Poloniści celnie wykonywali rzuty osobiste i triumfowali w tej części 16:12. Znacznie gorzej było w kolejnej partii. W niej, kiepsko spisała się nasza defensywa, która dopuściła przeciwnika do wielu dogodnych pozycji. Kosztem tego były trafienia seryjne za trzy punkty. Do przerwy prowadził zespół miejscowy, 28:20. W trzeciej ćwiartce, podopieczni Marka Lebiedzińskiego ruszyli w pogoń za rywalem, jednak ich manewry ofensywne były w większości przypadków bardzo nieskuteczne. W kontrataku natomiast, efektywnie zagrali gospodarze i z wynikiem 46:31 wchodzili w ostatnią odsłonę. Ta, nie przyniosła już żadnych sensacyjnych rozstrzygnięć i przedostatnia drużyna ligowej tabeli pewnie ograła Jamalex Polonię 61:45.

Punkty dla Jamaleksu Polonii 1912 Leszno zdobywali: Krówczyński 13, Malinowski 12, Gadomski 8, Mowlik 3, Sobiech, Zubik, Jankowiak i Rutkowski po 2 oraz Hajnsz 1.