Derby pod koszemPrzed leszczyńskimi koszykarzami trudna przeprawa. W nadchodzącą sobotę, Jamalex Polonia 1912 zmierzy się u siebie z Biofarm Basket Poznań.

Spotkanie to określane jest mianem derbów Wielkopolski. Te, zapowiadają się iście ciekawie, bowiem obie drużyny dzielą w tabeli zaledwie dwa punkty. Celem jednych, jak i drugich jest awans do fazy play-off, stąd też trudno wskazać faworyta tego starcia.

Jak do tej pory, poznaniakom udało się wygrać zaledwie dwa mecze wyjazdowe. Jeden triumf był jednak niezwykle cenny, bo odniesiony w stolicy kraju nad Legią. Leszczynianie nie zwykli przegrywać na własnym podwórku, co zresztą udowadniają od początku sezonu. Oprócz jednej wpadki z Tychami, biało-czerwoni nie znajdują pogromcy. W ostatniej kolejce, obie ekipy schodziły z boiska pokonane i zapewne zrobią wszystko, aby podreperować swój bilans.

Motorem napędowym gospodarzy jest najskuteczniejszy Jakub Koelner. Równą, wysoką dyspozycję utrzymuje także Tomasz Stępień. Po przeciwnej stronie barykady, prym wiedzie Piotr Wieloch. Wydaje się, że wymienieni zawodnicy mogą mieć kluczowe znaczenie dla losów tej potyczki. Przyjezdni mają niezły procent rzutów za trzy i nieźle zbierają. Czy podopieczni Łukasza Grudniewskiego znajdą sposób na rywala?

Początek zawodów w hali Trapez zaplanowano na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy na interesująco zapowiadające się widowisko.Łka

Łukasz Kaczmarek