Derby dla Poznania

W derbowym spotkaniu I ligi piłki ręcznej Grunwald Poznań pokonał we własnej hali Real Astromal Leszno 30:24.

Lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, ale taki stan rzeczy nie trwał długo. Minęło zaledwie kilka minut i inicjatywę przejęła drużyna z Poznania. Gospodarze bardzo mozolnie budowali przewagę, która do przerwy wynosiła już cztery gole, a wynik brzmiał 13:9.

Po zmianie stron miejscowi mieli pod kontrolą dosłownie wszystko. Podopieczni Macieja Wieruckiego nie byli w stanie zmienić losów tego pojedynku. Nie pomagały w tym przede wszystkim zupełnie niepotrzebne i niewymuszone błędy po stronie leszczyńskiej. Ostatecznie Real Astromal Leszno z Grunwaldem Poznań dość wyraźnie, w stosunku 30:24.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali:  Jaszkiewicz – 9, Łuczak – 6, Nowak – 4, Kaniewski – 2, Meissner, Maleszka i Płaczek – po 1.