Derby dla Polonii

Koszykarze Jamaleksu Polonii 1912 Leszno po interesującym i wyrównanym spotkaniu pokonali we wtorek w Hali Trapez kościańską Obrę 69:66.

W pierwszej kwarcie podopieczni Marka Lebiedzińskiego grali bardzo rozważnie. Większość sytuacji w ofensywie wykorzystywali z zimną krwią, dzięki czemu zbudowali sześciopunktową przewagę. Bardziej wyrównana była druga kwarta, w której odważniej pod koszem spisywali się goście. Na przerwę z korzystnym rezultatem 38:32, schodzili leszczynianie. W trzeciej ćwiartce przyjezdni mozolnie odrabiali straty i niebezpiecznie zbliżyli się do Polonistów. Na samym początku ostatniej odsłony, gospodarze szybko uciekli spod topora i starali się odcinać od ataków Obrę. Tej udało się, po kilku trafieniach za trzy, podgonić miejscową drużynę. Wiele strat, przy słabszej dyspozycji graczy pod koszem, spowodowała nerwową końcówkę. Tę w ostateczności, lepiej wytrzymał Jamalex i ograł kościaniaków 69:66.

Wyniki w poszególnych kwartach: 19:13, 19:19, 13:15, 18:19

Punkty dla Jamaleksu Polonii zdobywali: Malinowski 19, Jankowiak 10, Łukomski i Mowlik po 9, Hajnsz 8, Bogucki 6, oraz Zubik i Krówczyński po 4.