Derby dla Jamalex Polonii

Jamalex Polonia 1912 Leszno po emocjonującym spotkaniu pokonała Rawię Rawag Rawicz 73:62. Było to dziewiętnaste zwycięstwo leszczynian w tym sezonie.

Derby jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Hala Trapez była wypełniona niemal do ostatniego miejsca, a wśród zasiadających na trybunach było mnóstwo fanów z Rawicza. Już od pierwszych minut swój styl gry narzucili gospodarze. Kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 20:0, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia i zanosiło się na istny nokaut. Przyjezdni przebudzili się dopiero na 4 minuty przed końcem kwarty. Ostatecznie inauguracyjna ćwiartka zakończyła się wynikiem 28:12.

W kolejnych kwartach gra się znacznie wyrównała. W drugiej i trzeciej odsłonie minimalnie lepsi okazali się rawiczanie, którzy wygrywali kolejno 17:13, 16:13. Po trzech kwartach wynik brzmiał 54:45 i końcowy rezultat wciąż pozostawał sprawą otwartą. W czwartej ćwiartce podopieczni Łukasza Grudniewskiego utrzymali koncentrację, nie pozwalając rywalowi zbliżyć się z wynikiem. Ostatecznie Jamalex Polonia 1912 pokonała Rawię Rawag Rawicz 73:62, odnosząc dziewiętnasty z kolei triumf w tym sezonie. Rawiczanie zaprezentowali się jednak bardzo dobrze, stawiąjąc naszym koszykarzom duży opór.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Sanny – 24, Milczyński – 15, Sirijatowicz – 13, Sobkowiak – 7, Paszek – 6, Mowlik i Malinowski – po 4.

Wyniki poszczególnych kwart: (28:12, 13:17, 13:16, 19:17)