Decydująca czwarta kwarta

Kolejne ligowe spotkanie mają za sobą leszczyńskie koszykarki. W niedzielę w Hali Trapez, xDemon Tęcza przegrała z liderem tabeli, MUKS-em Poznań 50:66.

Gospodynie rozpoczęły starcie w bardzo dobrym stylu. Szybko uzyskały kilkupunktowe prowadzenie, czym zupełnie zaskoczone były przyjezdne. W kolejnej fazie spotkanie, do głosu doszedł lider, który okazał się w pierwszej połowie lepszy o cztery trafienia. Podopieczne trenera Krzysztofa Zajca, poderwały się do walki w trzeciej kwarcie. O ile udało się odrobić jeden punkt do poznanianek, o tyle ważną, ostatnią ćwiartkę leszczynianki rozegrały nie najlepiej, wysoko przegrywając. Grająca bez swojej podstawowej zawodniczki Jagody Iradzkiej xDemon Tęcza, napędziła strachu rywalkom. Do zwycięstwa zabrakło jednak skutecznej gry w samej końcówce.

Punkty dla xDemon Tęczy zdobywały: Szymczonek 14, Jaworska 8, Karolewicz 7, Rzeszutek 6, Janowicz 5, Ruchała 4, Lubińska, Pietrzak i Dzieciątkowska po 2.