Debiutancki gol i przegrana futsalistów

W meczu 20. kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice pokonał we własnej hali GI Malepszy Futsal Leszno 2:1.

Początek należał do gospodarzy. Miejscowi grali wysoko w obronie i nieźle poczynali sobie w ofensywie. Sporo pracy między słupkami miał Michał Długosz. Z każdą chwilą coraz częściej do głosu dochodzili jednak leszczynianie. W 13. minucie bliski szczęścia był Hubert Olszak, a po dobrej koronkowej akcji gości piłka znalazła się w bocznej siatce. Później miejscowego bramkarza mógł zaskoczyć Sebastian Wojciechowski, który próbował uderzać z trudnej pozycji. Najlepszą okazję w tej części, po stronie gospodarzy zmarnował reprezentant Polski i najskuteczniejszy gracz tej ekipy, Arkadiusz Szypczyński. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwsza bramka padłą dopiero w 34. minucie spotkania. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Maksym Pautiak. Biało-czerwoni zostali zmuszeni do pogoni. Niestety nie udało się dopaść rywali. Na domiar złego miejscowi trafili jeszcze raz, czterdzieści sekund przed zakończeniem pojedynku. Futalówkę w leszczyńskiej bramce umieścił Arkadiusz Szypczyński. Naszemu zespołowi pozostał gol na osłodę. Tuż przed syreną końcową wynik na 2:1 ustalił Rajmund Siecla, zdobywając debiutanckiego gola w Futsal Ekstraklasie.