Debiut Musielaka, triumf Vastervik



We wtorkowy wieczór rozegrano IV kolejkę szwedzkiej Elitserien. Zwycięską passę podtrzymał Vastervik z Tobiaszem Musielakiem w składzie.

Dla popularnego Tofeeka, był to debiut na torach w Szwecji. W premierowym występie, junior zdobył 6 punktów. Drużyna Vastervik wygrała kolejne spotkanie, tym razem z Hammarby 50:40.

Hammarby Sztokholm: 40
1. Grzegorz Walasek (2,2,2,D) 6
2. Sebastian Alden (0,0) 0
3. Rafał Okoniewski (1,2*,3,2,2) 10+1
4. Artiom Łaguta (3,3,2*,3,D) 11+1
5. Mikael Max (1*,1,0) 2+1
6. Andriej Karpow (0,2,0,0,1*,0) 3+1
7. Robin Aspegren (1,3,T,2,1*,1) 8+1

Västervik Speedway: 50
1. Chris Harris (3,0,2*,1*,3,1) 10+2
2. Daniel Nermark – zastępstwo zawodnika
3. Peter Ljung (0,3,3,2,2*,3) 13+1
4. Tobiasz Musielak (1,2,2,1,0) 6
5. Hans Andersen (0,0,3,3) 6
6. Ludvig Lindgren (3,1*,0,1) 5+1
7. Troy Batchelor (2*,3,1,1,3) 10+1

Bieg po biegu:
1. Ch. Harris, G. Walasek, T. Musielak, S. Alden 2:4 (2:4)
2. L. Lindgren, T. Batchelor, R. Aspegren, A. Karpow 1:5 (3:9)
3. A. Łaguta, T. Musielak, R. Okoniewski, P. Ljung 4:2 (7:11)
4. T. Batchelor, A. Karpow, M. Max, H. Andersen 3:3 (10:14)
5. R. Aspegren, T. Musielak, L. Lindgren, A. Karpow 3:3 (13:17)
6. A. Łaguta, R. Okoniewski, T. Batchelor, Ch. Harris 5:1 (18:18)
7. P. Ljung, G. Walasek, T. Musielak, S. Alden 2:4 (20:22)
8. R. Okoniewski, A. Łaguta, T. Batchelor, H. Andersen 5:1 (25:23)
9. P. Ljung, Ch. Harris, M. Max, A. Karpow 1:5 (26:28)
10. A. Karpow, H. Andersen, G. Walasek, L. Lindgren 3:3 (29:31)
11. T. Batchelor, R. Aspegren, L. Lindgren, A. Karpow 2:4 (31:35)
12. A. Łaguta, P. Ljung, Ch. Harris, M. Max 3:3 (34:38)
13. Ch. Harris, R. Okoniewski, R. Aspegren, T. Musielak 3:3 (37:41)
14. H. Andersen, P. Ljung, R. Aspegren, G. Walasek (D) 1:5 (38:46)
15. P. Ljung, R. Okoniewski, Ch. Harris, A. Łaguta (D) 2:4 (40:50)

6 oczek i dwa bonusy dla Piratów, zebrał Przemysław Pawlicki. Piraterna pokonała na własnym terenie Vetlandę 52:38.

Piraterna Motala: 52
1. Greg Hancock (3,2,2,1) 8
2. Linus Sundstroem (2*,1,0,0) 3+1
3. Jonas Davidsson (2*,3,2,2,1*) 10+2
4. Przemysław Pawlicki (3,1,1*,1*) 6+2
5. Chris Holder (2*,3,2,2,2) 11+1
6. Anton Rosen (2,3,1,2*) 8+1
7. Fredrik Engman (W,3,0,3) 6

VMS Elit Vetlanda: 38
1. Martin Vaculik (1,0,2,0,3,0) 6
2. David Ruud (0,0) 0
3. Jarosław Hampel (1,3,3,3,3,3) 16
4. Mikkel Bech Jensen (0,W,1,1,1) 3
5. Thomas Hjelm Jonasson (1,2,0,3,W) 6
6. Ricky Kling (1,2,1) 4
7. Jacob Thorssell (3,0,0) 3

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, L. Sundstroem, M. Vaculik, D. Ruud 5:1 (5:1)
2. J. Thorssell, A. Rosen, R. Kling, F. Engman (W) 2:4 (7:5)
3. Prz. Pawlicki, J. Davidsson, J. Hampel, M. B. Jensen 5:1 (12:6)
4. A. Rosen, Ch. Holder, T. H. Jonasson, J. Thorssell 5:1 (17:7)
5. F. Engman, R. Kling, L. Sundstroem, M. B. Jensen (W) 4:2 (21:9)
6. J. Davidsson, T. H. Jonasson, Prz. Pawlicki, M. Vaculik 4:2 (25:11)
7. J. Hampel, G. Hancock, M. B. Jensen, L. Sundstroem 2:4 (27:15)
8. J. Hampel, J. Davidsson, Prz. Pawlicki, T. H. Jonasson 3:3 (30:18)
9. Ch. Holder, M. Vaculik, A. Rosen, D. Ruud 4:2 (34:20)
10. T. H. Jonasson, G. Hancock, M. B. Jensen, F. Engman 2:4 (36:24)
11. F. Engman, A. Rosen, R. Kling, J. Thorssell 5:1 (41:25)
12. J. Hampel, Ch. Holder, Prz. Pawlicki, M. Vaculik 3:3 (44:28)
13. M. Vaculik, J. Davidsson, M. B. Jensen, L. Sundstroem 2:4 (46:32)
14. J. Hampel, Ch. Holder, G. Hancock, T. H. Jonasson (W) 3:3 (49:35)
15. J. Hampel, Ch. Holder, J. Davidsson, M. Vaculik 3:3 (52:38)

Ciekawie było w Malilli, gdzie miejscowa Dackarna przegrała z Indianerną 39:51. Dla triumfatorów, 6 punktów i bonus zgromadził na swoim koncie Damian Baliński. W zespole gospodarzy świetnie zaprezentował się Fredrik Lindgren, który ukończył zawody z 10 punktami i trzema bonusami.

Dackarna Malilla: 39
1. Patryk Dudek (1,2,2,2) 7
2. Davey Watt (3,2,0,D) 5
3. Michael Jepsen Jensen (2,3,3,3,1,0) 12
4. Patrick Hougaard (1*,0) 1+1
5. Fredrik Lindgren (2,2*,2,2*,1*,1) 10+3
6. Simon Gustafsson (1,0,0,0) 1
7. Joel Larsson (0,1*,0,2) 3+1

Indianerna Kumla: 51
1. Emil Sajfutdinow (2,1*,1,3,2*) 9+2
2. Joonas Kylmaekorpi (0,2,3,D) 5
3. Piotr Protasiewicz (3,3,1,0) 7
4. Damian Baliński (0,3,1,2*) 6+1
5. Niels Kristian Iversen (3,1,3,3,3) 13
6. Mathias Thoernblom (2*,0,3) 5+1
7. Antonio Lindbaeck (3,1,D,1,1) 6

Bieg po biegu:
1. D. Watt, E. Sajfutdinow, P. Dudek, J. Kylmaekorpi 4:2 (4:2)
2. A. Lindbaeck, M. Thoernblom, S. Gustafsson, J. Larsson 1:5 (5:7)
3. P. Protasiewicz, M. J. Jensen, P. Hougaard, D. Baliński 3:3 (8:10)
4. N. K. Iversen, F. Lindgren, A. Lindbaeck, S. Gustafsson 2:4 (10:14)
5. D. Baliński, D. Watt, J. Larsson, M. Thoernblom 3:3 (13:17)
6. M. J. Jensen, J. Kylmaekorpi, E. Sajfutdinow, P. Hougaard 3:3 (16:20)
7. P. Protasiewicz, P. Dudek, D. Baliński, D. Watt 2:4 (18:24)
8. M. J. Jensen, F. Lindgren, N. K. Iversen, A. Lindbaeck (D) 5:1 (23:25)
9. J. Kylmaekorpi, F. Lindgren, E. Sajfutdinow, S. Gustafsson 2:4 (25:29)
10. N. K. Iversen, P. Dudek, A. Lindbaeck, J. Larsson 2:4 (27:33)
11. M. Thoernblom, J. Larsson, A. Lindbaeck, S. Gustafsson 2:4 (29:37)
12. M. J. Jensen, F. Lindgren, P. Protasiewicz, J. Kylmaekorpi (D) 5:1 (34:38)
13. E. Sajfutdinow, D. Baliński, M. J. Jensen, D. Watt (D) 1:5 (35:43)
14. N. K. Iversen, P. Dudek, F. Lindgren, P. Protasiewicz 3:3 (38:46)
15. N. K. Iversen, E. Sajfutdinow, F. Lindgren, M. J. Jensen 1:5 (39:51)

Łukasz Kaczmarek