Debiut Bjerre w Szwecji



We wtorek rozegrano kolejną rundę żużlowej Elitserien. W zespole Hammarby debiutował Kenneth Bjerre. Oprócz Duńczyka na torach w Szwecji ścigało się pięciu zawodników Fogo Unii Leszno.

Nie był to z pewnością debiut o jakim marzył popularny Kenio. Jego drużyna sromotnie przegrała na wyjeździe z Vastervik 21:69. Duńczyk zdobył dla Hammarby 6 punktów. 

Västervik Speedway: 69

1. Peter Ljung (2*,3,1,3,0) 9+1
2. Tomasz Jędrzejak (3,2*,1,3) 9+1
3. Daniel Nermark (3,3,2*,2) 10+1
4. Hans Andersen (1,2*,3,3) 9+1
5. Troy Batchelor (3,3,2*,2*,3) 13+2
6. Daniel Davidsson (2*,2*,1,2*) 7+3
7. Chris Harris (3,3,3,3) 12
 
Hammarby Sztokholm: 21
1. Grzegorz Walasek – zastępstwo zawodnika
2. Mikael Max (1,0,2,0,1) 4
3. Leon Madsen (W,2,0,1,1,2) 6
4. Andrij Karpow (0,1,2,0,0) 3
5. Kenneth Bjerre (1,1,1,2,0,1) 6
6. Robin Aspegren (W,0,0,0) 0
7. Sebastian Alden (1,D,0,1) 2
 
Bieg po biegu:
1. T. Jędrzejak, P. Ljung, M. Max, L. Madsen 5:1 (5:1)
2. Ch. Harris, D. Davidsson, S. Alden, R. Aspegren (W) 5:1 (10:2)
3. D. Nermark, L. Madsen, H. Andersen, A. Karpow 4:2 (14:4)
4. T. Batchelor, D. Davidsson, K. Bjerre, S. Alden (D) 5:1 (19:5)
5. Ch. Harris, T. Jędrzejak, A. Karpow, R. Aspegren 5:1 (24:6)
6. D. Nermark, H. Andersen, K. Bjerre, M. Max 5:1 (29:7)
7. P. Ljung, A. Karpow, T. Jędrzejak, L. Madsen 4:2 (33:9)
8. H. Andersen, D. Nermark, K. Bjerre, S. Alden 5:1 (38:10)
9. T. Batchelor, M. Max, D. Davidsson, A. Karpow 4:2 (42:12)
10. Ch. Harris, K. Bjerre, P. Ljung, R. Aspegren 4:2 (46:14)
11. Ch. Harris, D. Davidsson, S. Alden, R. Aspegren 5:1 (51:15)
12. H. Andersen, T. Batchelor, L. Madsen, M. Max 5:1 (56:16)
13. T. Jędrzejak, D. Nermark, M. Max, A. Karpow 5:1 (61:17)
14. P. Ljung, T. Batchelor, L. Madsen, K. Bjerre 5:1 (66:18)
15. T. Batchelor, L. Madsen, K. Bjerre, P. Ljung 3:3 (69:21)

Również 6 oczek padło łupem Grzegorza Zengoty. Jego zespół, Vargarna Norrkoeping wygrała w Esklistunie z Ikaros Smederną 47:43. 

Ikaros Smederna Eskilstuna: 43 (91)
1. Peter Karlsson (2,3,3,1,1,1,1) 12
2. Magnus Zetterstroem (1*,0,D,0) 1+1
3. Krzysztof Buczkowski (1,1,2,1) 5
4. Kenni Larsen – zastępstwo zawodnika
5. Grigorij Łaguta (3,3,3,3,3,3) 18
6. Linus Ekloef (2,1,0,1,2) 6
7. Szymon Woźniak (0,1,D,0) 1
 
Vargarna Norrköping: 47 (89)
1. Nicki Pedersen (3,2,2,2*,2) 11+1
2. Anders Mellgren (0,0,0) 0
3. Tomasz Gapiński (0,2,2,2) 6
4. Peter Kildemand (2,3,1,3,0) 9
5. Grzegorz Zengota (2,1,3,0) 6
6. Kim Nilsson (3,2*,3,2*,3,0) 13+2
7. Pontus Aspgren (1,0,1) 2
 
Bieg po biegu:
1. N. Pedersen, P. Karlsson, M. Zetterstroem, A. Mellgren 3:3 (3:3)
2. K. Nilsson, L. Ekloef, P. Aspgren, Sz. Woźniak 2:4 (5:7)
3. P. Karlsson, P. Kildemand, K. Buczkowski, T. Gapiński 4:2 (9:9)
4. G. Łaguta, G. Zengota, L. Ekloef, P. Aspgren 4:2 (13:11)
5. P. Kildemand, K. Nilsson, Sz. Woźniak, M. Zetterstroem 1:5 (14:16)
6. G. Łaguta, N. Pedersen, K. Buczkowski, A. Mellgren 4:2 (18:18)
7. P. Karlsson, T. Gapiński, P. Kildemand, M. Zetterstroem (D) 3:3 (21:21)
8. K. Nilsson, K. Buczkowski, G. Zengota, L. Ekloef 2:4 (23:25)
9. G. Łaguta, N. Pedersen, L. Ekloef, A. Mellgren 4:2 (27:27)
10. G. Zengota, K. Nilsson, P. Karlsson, Sz. Woźniak (D) 1:5 (28:32)
11. K. Nilsson, L. Ekloef, P. Aspgren, Sz. Woźniak 2:4 (30:36)
12. G. Łaguta, T. Gapiński, P. Karlsson, K. Nilsson 4:2 (34:38)
13. P. Kildemand, N. Pedersen, K. Buczkowski, M. Zetterstroem 1:5 (35:43)
14. G. Łaguta, T. Gapiński, P. Karlsson, G. Zengota 4:2 (39:45)
15. G. Łaguta, N. Pedersen, P. Karlsson, P. Kildemand 4:2 (43:47)

W hicie kolejki Indianerna zremisowała na własnym torze z Dackarną 45:45. Dla gospodarzy, 5 punktów i bonus zdobył Damian Baliński. Jednym z najskuteczniejszych jeźdźców Malilli był Mikkel Michelsen, 12 oczek i trzy bonusy.

Indianerna Kumla: 45 (96)
1. Rune Holta (1,2,1,1*) 5+1
2. Joonas Kylmaekorpi (3,1,0,0) 4
3. Piotr Protasiewicz (3,D,3,3,2) 11
4. Damian Baliński (1,1,2*,1) 5+1
5. Niels Kristian Iversen (3,3,3,2,1*) 12+1
6. Antonio Lindbaeck (2,1,1,0,2) 6
7. Michael Thoernblom (1*,0,1) 2+1
 
Dackarna Malilla: 45 (84)
1. Patryk Dudek (2,3,2,2,0) 9
2. Dennis Andersson (0,0,2*,0,0) 2+1
3. Darcy Ward (2,3,2,3,3) 13
4. Fredrik Lindgren – zastępstwo zawodnika
5. Michael Jepsen Jensen (2,3,1,3,0) 9
6. Mikkel Michelsen (3,2*,1,0,2*,3,1*) 12+3
7. Joel Larsson (0,0,W) 0
 
Bieg po biegu:
1. J. Kylmaekorpi, P. Dudek, R. Holta, D. Andersson 4:2 (4:2)
2. M. Michelsen, A. Lindbaeck, M. Thoernblom, J. Larsson 3:3 (7:5)
3. P. Protasiewicz, D. Ward, D. Baliński, D. Andersson 4:2 (11:7)
4. N.K. Iversen, M. J. Jensen, A. Lindbaeck, J. Larsson 4:2 (15:9)
5. M. J. Jensen, M. Michelsen, J. Kylmaekorpi, M. Thoernblom 1:5 (16:14)
6. P. Dudek, D. Andersson, D. Baliński, P. Protasiewicz (D) 1:5 (17:19)
7. D. Ward, R. Holta, M. Michelsen, J. Kylmaekorpi 2:4 (19:23)
8. P. Protasiewicz, D. Baliński, M. J. Jensen, M. Michelsen 5:1 (24:24)
9. N.K. Iversen, P. Dudek, A. Lindbaeck, D. Andersson 4:2 (28:26)
10. M. J. Jensen, M. Michelsen, R. Holta, A. Lindbaeck 1:5 (29:31)
11. M. Michelsen, A. Lindbaeck, M. Thoernblom, J. Larsson (W) 3:3 (32:34)
12. N.K. Iversen, D. Ward, D. Baliński, D. Andersson 4:2 (36:36)
13. P. Protasiewicz, P. Dudek, M. Michelsen, J. Kylmaekorpi 3:3 (39:39)
14. D. Ward, N.K. Iversen, R. Holta, M. J. Jensen 3:3 (42:42)
15. D. Ward, P. Protasiewicz, N.K. Iversen, P. Dudek 3:3 (45:45)

W ostatnim spotkaniu, Vetlanda pokonała u siebie Piraternę 52:38. Klub z Motali reprezentowali bracia Przemysław i Piotr Pawliccy. Starszy z nich zainkasował 5 punktów i bonus, natomiast młodszy nie zebrał ani jednego oczka.

VMS Elit Vetlanda: 52 (90+3)
1. Martin Vaculik (2*,2*,1,3,1) 9+2
2. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,1) 10
3. Jarosław Hampel (3,3,3,0,3) 12
4. Ricky Kling (0,1*,1,2) 4+1
5. Janusz Kołodziej (3,3,1*,0) 7+1
6. David Ruud (2,W,2*,2*) 6+2
7. Jacob Thorssell (0,1,0,3) 4
 
Piraterna Motala: 38 (90+2)
1. Przemysław Pawlicki (1,2,0,0,2*) 5+1
2. Piotr Pawlicki (0,0) 0
3. Greg Hancock (2,1,3,3,2,2) 13
4. Jonas Davidsson (1*,2,0,3) 6+1
5. Matej Zagar (2,2,1,2*,1*,0) 8+2
6. Anton Rosen (1,0,0) 1
7. Fredrik Engman (3,1,0,1) 5
 
Bieg po biegu:
1. B. Zmarzlik, M. Vaculik, Prz. Pawlicki, Pi. Pawlicki 5:1 (5:1)
2. F. Engman, D. Ruud, A. Rosen, J. Thorssell 2:4 (7:5)
3. J. Hampel, G. Hancock, J. Davidsson, R. Kling 3:3 (10:8)
4. J. Kołodziej, M. Zagar, F. Engman, D. Ruud (W) 3:3 (13:11)
5. B. Zmarzlik, J. Davidsson, J. Thorssell, A. Rosen 4:2 (17:13)
6. J. Hampel, Prz. Pawlicki, R. Kling, Pi. Pawlicki 4:2 (21:15)
7. B. Zmarzlik, M. Vaculik, G. Hancock, J. Davidsson 5:1 (26:16)
8. J. Hampel, M. Zagar, R. Kling, F. Engman 4:2 (30:18)
9. J. Kołodziej, D. Ruud, M. Zagar, Prz. Pawlicki 5:1 (35:19)
10. G. Hancock, M. Zagar, M. Vaculik, J. Thorssell 1:5 (36:24)
11. J. Thorssell, D. Ruud, F. Engman, A. Rosen 5:1 (41:25)
12. G. Hancock, R. Kling, J. Kołodziej, Prz. Pawlicki 3:3 (44:28)
13. J. Davidsson, Prz. Pawlicki, B. Zmarzlik, J. Hampel 1:5 (45:33)
14. M. Vaculik, G. Hancock, M. Zagar, J. Kołodziej 3:3 (48:36)
15. J. Hampel, G. Hancock, M. Vaculik, M. Zagar 4:2 (52:38)

Łukasz Kaczmarek