Dania w finale



W poniedziałek w King's Lynn odbył się drugi półfinał Drużynowego Pucharu Świata. Triumfowali w nim Duńczycy i tym samym zapewnili sobie awans do finału tej imprezy. Pomógł im w tym Kenneth Bjerre, który zapisał na swoim koncie 11 punktów.

I. DANIA: 49
1. Nicki Pedersen (3,3,3,2,2) 13
2. Kenneth Bjerre (3,3,3,0,2) 11
3. Michael Jepsen Jensen (2,2,3,2,3) 12
4. Niels Kristian Iversen (3,1,3,3,3) 13

II. WIELKA BRYTANIA: 35
1. Chris Harris (2,2,2,1,3,2) 12
2. Tai Woffinden (3,2,6!,2,2,3) 18
3. Edward Kennett (0,-,1,-,0) 1
4. Craig Cook (1,1,0,2) 4

III. USA: 24
1. Ryan Fisher (0,0,1,U,1,1) 3
2. Greg Hancock (1,3,2,6!,3,1) 16
3. Gino Manzares (0,0,-,-,1) 1
4. Ricky Wells (1,1,0,1,1) 4

IV. SZWECJA: 18
1. Daniel Nermark (2,0,1,0,2,D) 5
2. Peter Ljung (2,2,2,1,1,3) 11
3. Dennis Andersson (1,1,0,T,0) 2
4. Jonas Davidsson (0,0,-,0!,-) 0

Bieg po biegu:
1. N. K. Iversen, Ch. Harris, G. Hancock, J. Davidsson
2. T. Woffinden, M. J. Jensen, D. Andersson, R. Fisher
3. N. Pedersen, P. Ljung, C. Cook, G. Manzares
4. K. Bjerre, D. Nermark, R. Wells, E. Kennett
5. N. Pedersen, T. Woffinden,  R. Wells, J. Davidsson
6. K. Bjerre, Ch. Harris, D. Andersson, G. Manzares
7. T. Woffinden (!), P. Ljung, N. K. Iversen, R. Fisher
8. G. Hancock, M. J. Jensen, C. Cook, D. Nermark
9. K. Bjerre, P. Ljung, R. Fisher, C. Cook
10. N. Pedersen, G. Hancock, E. Kennett, D. Andersson
11. M. J. Jensen, Ch. Harris, P. Ljung, R. Wells
12. N. K. Iversen, T. Woffinden, D. Nermark, R. Fisher (U)
13. N. K. Iversen, C. Cook, R. Wells, D. Andersson (T)
14. G. Hancock (!), M. J. Jensen, Ch. Harris, J. Davidsson (!)
15. G. Hancock, T. Woffinden, P. Ljung, K. Bjerre
16. Ch. Harris, N. Pedersen, R. Fisher, D. Nermark
17. P. Ljung, K. Bjerre, R. Fisher, E. Kennett
18. M. J. Jensen, D. Nermark, R. Wells, C. Cook
19. T. Woffinden, N. Pedersen, G. Hancock, D. Andersson
20. N. K. Iversen, Ch. Harris, G. Manzares, D. Nermark (D)

Terminarz DPŚ:
BARAŻ (czwartek) – Praga
1. Australia
2. Wielka Brytania
3. Łotwa
4. USA

FINAŁ (sobota) – Praga
1. Czechy
2. Polska
3. Dania
4. (Zwycięzca barażu)

Piotr Walkowiak