Damian Baliński: Chcę być prawdziwym kapitanem i liderem drużyny69. Memoriał Alfreda Smoczyka oficjalnie otworzył sezon żużlowy w Lesznie. W turnieju wzięli udział byli, a także obecni zawodnicy Fogo Unii. Jednym z nich był ulubieniec miejscowej publiczności, Damian Baliński.

Reprezentant Stainer Unii Kolejarza Rawicz z 5 punktami zajął dwunaste miejsce. Jak ocenił swoją postawę? – Występ mógł być lepszy, ale obsada była naprawdę mocna. Jechałem na zupełnie nowym silniku. Na początku popełniłem trochę błędów jeśli chodzi o ustawienia. Z każdym biegiem dochodziłem do ładu, aczkolwiek cały czas były poszukiwania optimum. Po tych zawodach jestem już nieco mądrzejszy, ale na pewno muszę jeszcze odbyć kilka treningów, by być gotowym do sezonu – skomentował 41-latek.

Popularny “Bally” przedstawił swoje cele na nadchodzący sezon. – Najbardziej koncentruję się na lidze. Najważniejsze jest dla mnie to, by być prawdziwym kapitanem i liderem rawickiej drużyny. Chcę jeździć skutecznie i widowiskowo. Będę starał się, żeby nie zawodzić i jednocześnie sprawiać radość kibicom. Poza tym, chciałbym awansować do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, który będzie miał miejsce w Lesznie – powiedział.

Rozgrywki 2. Ligi Żużlowej startują już w tym tygodniu. W sobotę 30 marca, na inaugurację, rawickie Niedźwiadki podejmą ZOOLeszcz Polonię Bydgoszcz. – Przed nami jeszcze dwa treningi. Będziemy przygotowywali się przez najbliższe dni, tak aby jak najlepiej się spasować motocykle z nawierzchnią i maksymalnie wykorzystać warunki torowe. Generalnie jestem dobrej myśli i wierzę w zwycięstwo – zakończył D. Baliński.