Dąbcze zagra o zwycięstwo w lidzeW najbliższą niedzielę zapadną decydujące rozstrzygnięcia w III lidze grupie południowej. To właśnie w ostatniej serii spotkań w Nowym Belęcinie dojdzie do starcia dwóch najlepszych drużyn – Klubu Sportowego Dąbcze i Unii Powiatu Średzkiego.
Przed tym pojedynkiem wyżej w tabeli sklasyfikowany jest zespół z Dąbcza, który z 35. punktami zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Unia Powiatu Średzkiego traci do lidera dwa "oczka" i to właśnie beniaminek będzie faworytem niedzielnej potyczki. Goście w pierwszej rundzie dość pewnie pokonali KS Dąbcze 7:3.

W drugim niedzielnym spotkaniu podleszczyńska drużyna podejmie Helios Czempiń. Podopieczni Mieczysława Wagnera zajmują aktualnie czwartą pozycję w grupie południowej.

Jeśli drużynie z Dąbcza uda się zdobyć komplet punktów w niedzielnych meczach, to wówczas przystąpi z pierwszego miejsca do baraży o awans do II ligi. W przypadku porażki z Unią Powiatu Średzkiego, aktualny lider rozgrywek ukończy zmagania na drugiej pozycji i zmierzy się z LKTS-em Luboń w dwumeczu barażowym o awans do II ligi.

Decydujące starcie Dąbcza z Unią rozpocznie się o godzinie 10. Cztery godziny później planowane jest rozegranie spotkania z Heliosem Czempiń.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJuniorzy z awansem
Następny artykułBurza w III lidze