Dąbcze rozpoczyna walkę o II ligęZmagania w III lidze tenisa stołowego wkraczają w decydującą fazę. Już w najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy mecz barażowy pomiędzy Klubem Sportowym Dąbcze a LKTS-em Luboń.
Zespół z Dąbcza rundę zasadniczą w grupie południowej zakończył na drugim miejscu. W 22 spotkaniach podleszczyńska drużyna odniosła 17 zwycięstw, doznała czterech porażek i jeden mecz zakończył się remisem. W ligowej tabeli KS Dąbcze wyprzedziła tylko Unia Powiatu Średzkiego, która dwukrotnie pokonała wicemistrza III ligi grupy południowej 7:3.

Na tle Dąbcza imponująco wyglądają statystyki LKTS-u Luboń, który jest faworytem tego dwumeczu. Lubonianie w rundzie zasadniczej stracili tylko dwa ligowe punkty – wszystko za sprawą zremisowanych spotkań z Poznaniem i Obornikami. W pozostałych pojedynkach podopieczni Piotra Ciszaka odnosili pewne zwycięstwa.

Sobotni mecz barażowy rozpocznie się o godzinie 18:00 w Nowym Belęcinie. Sędzią spotkania będzie Marek Biernat z Pleszewa. Rewanż zaplanowano na 20. maja w Luboniu.