Dąbcze rozpoczyna rozgrywkiW najbliższą niedzielę rozpoczynają się rozgrywki 3. ligi w grupie południowej. Tenisiści stołowi Klubu Sportowego Dąbcze na inaugurację wybierają się do Ostrowa Wielkopolskiego i Raszkowa.

Ligowe zmagania podleszczyńska drużyna rozpoczyna od starcia z Tajfunem II Ostrów Wielkopolski. Pojedynki Ostrowa Wielkopolskiego z Dąbczem to już tradycja w pierwszej kolejce sezonu. Warto wspomnieć, że będzie to już trzeci pojedynek tych drużyn w ostatnich czterech latach w inauguracyjnej serii spotkań.

Hala w Ostrowie Wielkopolskim nie jest szczęśliwa dla Klubu Sportowego Dąbcze. Czołowa ekipa 3. ligi minionego sezonu wygrała tylko jeden raz z Tajfunem II na jego terenie (w sezonie 2012/2013 Dąbcze wygrał 8:2). W pozostałych pojedynkach górą byli ostrowianie (zespół wzmocniony był wówczas zawodnikami pierwszej drużyny).

Drugim niedzielnym rywalem KS Dąbcze będzie RLKTS II Raszków. Drużyna ta w poprzednim sezonie awansowała do 3. ligi. Przed startem rozgrywek szeregi beniaminka zasili m.in. Robert Iwulski i Piotr Kordylewski, którzy mają za sobą występy w Białym Orle Koźmin Wielkopolski.

Klub Sportowy Dąbcze w sezonie 2013/2014 wystąpi w mocno przemeblowanym zestawieniu. Po zakończeniu poprzednich rozgrywek z drużyną rozstali się Maciej Knoski i Robert Bartosz, którzy przeszli do beniaminka 2. ligi – Pogoni Góra. W ich miejsce działacze zespołu z gminy Rydzyna pozyskali tenisistę stołowego młodego pokolenia, utalentowanego 14-latka Krzysztofa Mrozka. Oprócz niego, punkty w tym sezonie dla Dąbcza zdobywać będą Mateusz Przybył (25 lat), Mieszko Przybył (22 lata), Denis Bolewicz (15 lat) i Mateusz Zakrzewski (26 lat). Ekipa KS Dąbcze będzie najmłodsza w lidze.

Początek pierwszego niedzielnego starcia zaplanowano na godzinę 10. Pięć godzin później dojdzie do konfrontacji z Raszkowem.