Dąbcze rozbiło lideraZwycięstwo Klubu Sportowego Dąbcze nad Polonią Śmigiel aż 9:1 to największa niespodzianka dziesiątej serii spotkań w III lidze grupie południowej tenisa stołowego. Dla lidera rozgrywek była to pierwsza porażka w sezonie!

Oprócz zwycięstwa nad ekipą ze Śmigla, zawodnicy z Dąbcza pokonali również we własnej hali Helios Czempiń 7:3. Warto dodać, że KS Dąbcze w rundzie rewanżowej jest jedynym niepokonanym zespołem i nadal ma realne szanse na awans na drugie miejsce, które premiowane jest udziałem w barażach o II ligę.

Miniona kolejka udana również była dla Burzy Drzeczkowo. Wicelider III ligi odniósł dwa, bardzo wysokie zwycięstwa. Beniaminek pokonał u siebie Białego Orła Koźmin Wielkopolski 10:0 oraz Doliwę Rozdrażew 9:1.

Trzeci z przedstawicieli naszego regionu, zespół Błękitnych Niechłód w dziesiątej serii spotkań zdobył dwa punkty. Drużyna z gminy Święciechowa przegrała przed własną publicznością z Doliwą Rozdrażew 4:6 oraz wygrała z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski 10:0.

W tabeli z 34. punktami na koncie prowadzi Polonia Śmigiel. Identyczny dorobek punktowy ma druga Burza Drzeczkowa (beniaminek z Drzeczkowa rozegrał jednak dwa spotkania więcej). Aż siedem "oczek" do śmiglan traci trzeci Klub Sportowy Dąbcze (jeden mecz zaległy).  Błękitni Niechłód plasują się na czwartej pozycji.

Mateusz Przybył