D. Pieczyński: Celem było zwycięstwoZwycięstwem GI Malepszy Futsal Leszno zakończyła się rywalizacja o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Dzięki wygranej leszczynianie mogli cieszyć się z awansu do kolejnej fazy tych rozgrywek. 

Nasz zespół już przed rozpoczęciem zmagań w hali Trapez był wymieniany jako główny faworyt do triumfu w całym turnieju. Miejscowi nie zawiedli swoich fanów, pewnie sięgając po pierwsze w historii klubu trofeum. – Naszym celem od samego początku było zwycięstwo w całych zawodach. Udało się to zadanie zrealizować i to jest dla nas najważniejsze. Przy okazji był to dobry trening przed świętami. Mecze były krótsze i bardziej intensywne, w związku z tym było trochę pracy – mówił tuż po zawodach Dariusz Pieczyński, grający trener leszczyńskiej drużyny.

Gospodarze wygrali trzy z czterech spotkań, remisując jedynie z Walzen Kunowo 2:2. – Przed turniejem koncentrowaliśmy się tylko na sobie. Jedna mała wpadka w drugim meczu spowodowała, że nabraliśmy większej pokory i później wszystko ułożyło się po naszej myśli – skomentował były reprezentant Polski.

W tabeli lI ligi, biało-czerwoni z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsce pokazując tym samym, że priorytetem na ten sezon jest awans na zaplecze Futsal Ekstraklasy. – Celem nadrzędnym są dobre wyniki w lidze. Puchar Polski jest dobrym dodatkiem do tego, żeby mieć styczność z drużynami z wyższych klas rozgrywkowych. W kolejnej rundzie czeka nas trudniejsze zadanie, ponieważ przeciwnikiem będzie pierwszoligowa lub ekstraklasowa drużyna więc myślę, że będzie to kolejny dobry sprawdzian naszej dyspozycji – uważa doświadczony zawodnik.

Dzięki inicjatywom oraz zaangażowaniu klubu w promocję piłki nożnej w wersji halowej, zainteresowanie tą dyscypliną sportu w regionie zdecydowanie wzrosło. – Już od dwóch lat widzimy, że coraz więcej kibiców przychodzi na nasze mecze. W tym roku dodatkowo osiągamy dobre wyniki i to powoduje też, że coraz więcej ludzi w Lesznie zaczyna interesować się futsalem. Staramy się organizować jak najwięcej ciekawych i atrakcyjnych spotkań, aby zarazić tą dyscypliną sportu jeszcze większą rzeszę leszczynian – dodał prezes klubu Paweł Mrozkowiak, który serdecznie zaprasza wszystkich fanów futsalu 27 grudnia na mecz towarzyski z aktualnym mistrzem Polski, Gattą Active Zduńska Wola. 

Kamil Kuśnierek