Czwarte zwycięstwo koszykarzy

Czwarty tiumf w piątym meczu w I lidze mają na swoim koncie koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno. W środę pokonali w Rydzynie Noteć Inowrocław 79:67.

Leszczynianie podtrzymali zwycięską passę i ponownie wygrali na własnym parkiecie. Tym razem, gorszą drużyną okazała się być Noteć Inowrocław.

Początek potyczki nie układał się po myśli gospodarzy. Rywal był skuteczniejszy w swoich działaniach i wygrał pierwszą kwartę 24:18. Losy spotkania odwróciły się w drugiej ćwiartce. Miejscowi złapali właściwy rytm i odrobili straty z nawiązką. Do przerwy, nasz zespół prowadził 38:34. W trzeciej partii, podopieczni Łukasza Grudniewskiego utrzymywali świetny styl gry i odskoczyli gościom już na 15 punktów. Prym wśród biało-czerwonych wiedli Jakub Koelner oraz Tomasz Stępień. Ostatnia odsłona to w zasadzie dopełnienie formalności. Do końcowej syreny, Poloniści kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie ograli przyjezdnych, dość wyraźnie, 79:67.

Wyniki poszczególnych kwart: 18:24, 20:10, 28:17, 13:16

Punkty dla Jamaleksu Polonii 1912 Leszno zdobywali: Koelner 23, Stępień 15, Kiwilsza 12, Rostalski 9, Milczyński i Sanny po 7, Sirijatowicz 5 oraz Brenk 1.