Czwarte miejsce na koniec fazy zasadniczej

Wysokiej porażki w ostatnim meczu zasadniczej fazy sezonu doznały leszczyńskie koszykarki. W Krakowie zdecydowanie lepsza była miejscowa AZS Politechnika Korona, która wygrała 76:48.

Ten mecz od początku wyglądał źle. Gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia, bo na tablicy wyników mieliśmy stan 15:0. Złą passę przełamała Justyna Hołtyn, ale pierwszej połowie mecz był już właściwie rozstrzygnięty. Do przerwy AZS Politechnika Kraków prowadziła z Tęczą Leszno w stosunku 47:17.

Po zmianie stron mecz się wyrównał. Na właściwe tory powróciła przede wszystkim Iga Walentowska. Trzecią kwartę tęczowym udało się nawet wygrać, ale ostatecznie w całym meczu i tak zdecydowanie lepsze były gospodynie. Krakowianki pokonał Pompax Tęcza Leszno 76:48. Mimo porażki drużyna prowadzona przez Krzysztofa Zajca sezon zasadniczy zakończyła na wysokim, czwartym miejscu. Dzięki temu do play-off leszczynianki przystąpią z uprzywilejowanej pozycji, a ich rywalem będzie Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Walentowska – 21, Hołtyn – 12, Pietrzak – 5, Maruszewska, Raczyńska, Targosz, Brambor i Skrzypczak – po 2.