Czekamy na pierwsze zwycięstwoOd dwóch porażek sezon rozpoczęli leszczyńscy koszykarze. W najbliższy piątek Timeout Polonia Leszno podejmie w hali Trapez Zetkamę Doral Nysę Kłodzko. Czy wreszcie sięgną po komplet punktów?

Ekipa z Kłodzka ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Najpierw w inauguracyjnej kolejce minimalnie przegrała w Słupsku z Czarnymi 69:71, a potem po bardzo emocjonującym pojedynku, podobną różnicą pokonała na własnym parkiecie  Elektrobud-Investment ZB Pruszków. Jednym z liderów gości jest Jan Malesa, legitymujący się średnią 16,5 punktu na mecz.

Leszczyńska ekipa w okresie transferowym została bardzo mocno przebudowana. Zadaniem Dawida Mazura było scalenie tej ekipy w drużynę, która powalczy o najwyższe cele. W sparingach poloniści wyglądali blado. Podobnie było w meczach o punkty, dlatego już po drugiej kolejce stwierdzono, że ta sztuka raczej się nie uda i dość szybko zdecydowano o zmianie trenera. I tak w minionym tygodniu Timeout Polonię Leszno przejął Radosław Hyży. Czy ta zmiana zmieni oblicze leszczyńskiego zespołu? O tym przekonamy się już w piątek. Początek o godzinie 20:00.