Czas zacząć wielkie kręglarskie święto.Kiedy w 2012 roku w Lesznie rozgrywano IV Indywidualne Mistrzostwa Świata w kręglarstwie klasycznym, które zagościły w Lesznie z okazji 100-lecia istnienia lokalnego klub, wszyscy miłośnicy tego sportu z wypiekani na twarzy śledzi zmagania najlepszych zawodników na świecie.

Po dziewięciu latach w naszym kraju ponownie możemy ekscytować się zmaganiami najlepszych graczy, tym razem w konkurencjach drużynowych. Zawody odbywają się w Tarnowie Podgórnym, na specjalnie powstałej do tych zmagań kręgielni.

W imprezie, która miała się odbyć planowo w zeszłym roku, ale jak wiele imprez nie tylko sportowych, została przełożona na obecny rok, będziemy mogli cieszyć się grą Polskiej reprezentacji. A wśród powołanych znalazło się aż pięciu graczy reprezentujących leszczyńską Polonią. Wśród kobiet będą to: Anna Chwastyniak oraz hegemon tegorocznych kobiecych rozgrywek – Nicoletta Dudziak. Mężczyzn będą reprezentować: Mikołaj Konopka, Michał Szulc (na co dzień SKK Trstena) oraz Mateusz Klecha.

Zarówno damska, jak i męska reprezentacja zagrają w grupie ze Słowenią oraz Węgrami.
Aby myśleć o rozegraniu więcej niż dwóch spotkań na tych mistrzostwach, należy odnieść zwycięstwo przynajmniej w jednym grupowym pojedynku. Zarówno damska jak: i męska reprezentacja zaczną od rywalizacji ze Słowenią. Panowie w niedzielę o godzinie 18:30, Panie w poniedziałek o godzinie 11:30.

Miejmy nadzieję, że Polacy nie będą zbytnio gościnni i rozpoczną Mistrzostwa Świata z mocnym animuszem.


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStarcie faworytów
Następny artykułDerby bez bramek