Czas na żużlowy klasykJuż w tę niedzielę Fogo Unia stanie przed szansą odniesienia kolejnego zwycięstwa. Leszczynianie w hicie kolejki, podejmą Stelmet Falubaz Zielona Góra.

To dwa zespoły, które przed sezonem były stawiane w roli kandydatów do awansu do finału. Póki co, zapowiedzi znajdują odzwierciedlenie. Byki są liderem PGE Ekstraligi, a zielonogórzanie plasują się na drugiej pozycji.

Biało-niebiescy jak zaczęli rozgrywki od wygranej, tak nie mogą się zatrzymać. Przed tygodniem sprawili tęgie lanie Forbet Włókniarzowi Częstochowa. Mogło wydawać się to dość zaskakujące, ponieważ częstochowskie Lwy nie zwykły przegrywać u siebie. Mimo to, Mistrz Polski znowu pokazał jak bardzo zależy mu na obronie tytułu. Wsparty powracającym po kontuzji Jarosławem Hampelem wydaje się jeszcze mocniejszy. Co więcej, w wysokiej formie są pozostali zawodnicy. Ważnym ogniwem w talii Piotra Barona są oczywiście juniorzy. Dominik Kubera i Bartosz Smektała w każdym momencie mogą wskoczyć ze zmiany i dać tyle samo lub więcej co senior.

Niedzielny rywal wydaje się być najbardziej wymagający. Drużyna gości ma w swoich szeregach wiele ciekawych nazwisk. Są to m.in. stali uczestnicy cyklu Grand Prix – Patryk Dudek i Martin Vaculik. Ten pierwszy nie tak dawno stanął na podium w Warszawie. Drugiemu, choć na Stadionie Narodowym nie poszło, to w lidze polskiej imponuje. Jego najsłabszy występ to 10 oczek i bonus jakie zdobył w jedynym przegranym przez podopiecznych Adama Skórnickiego spotkaniu we Wrocławiu. Smaczku zawodom doda z obecność Nickiego Pedersena. Duńczyk ponownie wróci do Leszna w nowych-starych barwach. Kibice z pewnością zacierają ręce na jego wyścigi przeciwko Unistom.

Pojedynki leszczyńsko-zielonogórskie zawsze wywoływały dodatkowy zastrzyk adrenaliny u żużlowców. Nie inaczej powinno być tym razem. Zarówno jedna, jak i druga ekipa będą chciały udowodnić swoją wyższość. Czekają nas zatem niesamowite emocje i komplet widzów na trybunach. Początek meczu zaplanowano na godzinę 19:00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.

Awizowane składy

Stelmet Falubaz Zielona Góra:
1. Nicki Pedersen
2. Michael Jepsen Jensen
3. Patryk Dudek
4. Martin Vaculik
5. Piotr Protasiewicz
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

Fogo Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera