Czas na VictorięNiełatwe zadanie czeka piłkarzy Polonii 1912 Leszno. Tym razem formę zespołu trenera Waldemara Jędrusiaka sprawdzi ostrzeszowska Victoria.

Początek maja nie był udany w wykonaniu pogody za oknem, która bardzo często bywała kapryśna. Podobnie rzecz ma się z piłkarzami Polonii 1912 Leszno, którzy w maju rozegrali dwa ligowe spotkania, w których zdołali wywalczyć zaledwie jedno oczko remisując na własnym boisku z Obrą 1912 Kościan. Takie rozstrzygnięcia sprawiły, że rywale z czołówki tabeli odskoczyli polonistom, którzy zajmują obecnie siódmą lokatę w lidze.
Oczko wyżej natomiast plasuje się najbliższy rywal biało-czerwonych, czyli Victoria Ostrzeszów. Podopieczni trenera Piotra Konstanciaka już raz zdołali ograć nasz zespół wygrywając na własnym terenie aż 6:1. Jednak o tej porażce nikt w drużynie z Leszna już nie pamięta. Jeżeli natomiast chodzi o pamięć to w sobotnie popołudnie leszczyńscy obrońcy na pewno nie będą mogli zapomnieć o pilnowaniu Macieja Stawińskiego, który z dorobkiem 16 bramek przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców IV ligowych rozgrywek.

O tym czy Polonia zdoła zakończyć serię trzech meczów bez zwycięstwa przekonamy się już w sobotę 20 maja. Początek leszczyńsko-ostrzeszowskiej konfrontacji zaplanowano na godzinę 17.