Czas na GliwicePrzed nami mecz czołowych drużyn koszykarskiej I ligi mężczyzn. W nadchodzącą sobotę w hali w Rydzynie, Jamalex Polonia 1912 Leszno podejmie GTK Gliwice.

Podopieczni Łukasza Grudniewskiego przystąpią do starcia z GTK w bardzo dobrych nastrojach po środowym zwycięstwie nad Notecią Inowrocław. Nasz zespół udowodnił, że przeciwnicy muszą się ich obawiać, szczególnie grając na ich terenie. Jak na razie, biało-czerwoni wygrali wszystkie trzy mecze domowe i z pewnością będą chcieli podtrzymać tę jakże świetną passę.

O pełną pulę łatwo jednak nie będzie. Po pięciu spotkaniach, rywal ma identyczny bilans co Poloniści (4-1) i, co ciekawe, nie zaznał jeszcze goryczy porażki na wyjeździe. Gliwiczanie potrafili w tegorocznych rozgrywkach pokonać w Kołobrzegu silną Kotwicę oraz w Prudniku równie mocną Pogoń. Największymi atutami klubu ze Śląska są przede wszystkim rzuty z dystansu i półdystansu. O końcowym wyniku teamu prowadzonego przez Pawła Turkiewicza, decyduje raczej kolektyw, aniżeli indywidualności.

Obie ekipy miały już okazję mierzyć się ze sobą w przedsezonowym sparingu. Wtedy to, lepsze były Gliwice, które pokonały u siebie leszczynian 88:81. Nie ma żadnych wątpliwości, iż tym razem, kiedy gra toczy się o ligowe punkty, obejrzymy całkiem inne, pełne emocji, widowisko. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.

(kk)