Czas na derby Wielkopolski

Zaległym spotkaniem z AZS-em Poznań koszykarki XDemon Tęczy Leszno rozpoczną rundę rewanżową I ligi. Jednoczenie będzie to ostatni sprawdzian formy leszczynianek w tym roku.

Pierwotnie to spotkanie miało odbyć się w sobotę, jednak drużyna ze stolicy Wielkopolski poprosiła o zmianę terminu meczu ze względu na wyjazd swojego szkoleniowca Krzysztofa Dobrowolskiego na mecze kadry U-14.

Nasze zawodniczki na pewno nie mają dobrych wspomnień z inauguracyjnego meczu w Poznaniu. Leszczynianki przez pierwsze trzy kwarty tamtego pojedynku toczyły bardzo wyrównany bój z akademiczkami. Jednak ostatnie dziesięć minut należały już zdecydowanie do poznanianek, które ostatecznie zwyciężyły 60:46.

Dodatkowej pikanterii derbowej rywalizacji dodaje fakt, że trzon zespołu Tęczy stanowią koszykarki, które jeszcze w poprzednim sezonie stanowiły o sile AZS-u Poznań. Również trener naszej drużyny Ryszard Barański w minionych rozgrywkach prowadził ekipę poznańskich akademiczek.

Jakim wynikiem zakończy się ostatnie tegoroczne spotkanie XDemon Tęczy Leszno? O tym przekonamy się już we wtorek 20 grudnia. Początek koszykarskich zmagań w hali Trapez zaplanowano na godzinę 18.