Cykl Solid MTB zawitał do Leszna

W niedzielę w Lesznie odbyła się kolejna runda cyklu Solid MTB. Setki kolarzy rywalizowały na niezwykle wymagającej, interwałowej trasie.

Wyścig odbywał się na leśnych trasach w kierunku Osiecznej. Uczestnicy, którzy nie znali tych terenów mogli być zdziwieni przewyższeniami, które były do pokonania. Interwałowy charakter sprawił, że do selekcji zawodników doszło bardzo szybko.

I tak na najdłuższym dystansie Giga, liczącym 66 kilometrów najlepszy okazał się Adam Adamkiewicz. Kolarz Real 64-sto Leszno linię mety minął minutę przed drugim, Mateuszem Mrozem z MrózRowery Team. Podium uzupełnił kolejny z zawodników miejscowego 64-sto, Maciej Kasprzak.

39-kilometrowy dystans Mega najszybciej pokonał klubowy kolega Adamkiewicza, Piotr Krawczyk. Triumfator okazał się nieznacznie lepszy od Michała Górniaka z Rybczyński Bikes Remmers TP-link Team i Radosława Lonki, reprezentującego Volksvagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Bartosz Bejm zwyciężył natomiast na dystansie Mini. Zawodnik Bejm Team okazał się minimalnie lepszy od Błażeja Kurtowskiego ze StrefaSportu.pl MW Invest. Trzecie miejsce zajął Wiesław Makuchowski z Bike Atelier eObuwie Urbex Maximus Team.

Szczegółowe wyniki z podziałem na kategorie dostępne są TUTAJ.