Cud przy Strzeleckiej

Po dramatycznej końcówce spotkania, Polonia 1912 Leszno wygrała na własnym boisku z Unią Solec Kujawski 3:2. Gola na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej minucie, Łukasz Glapiak.

Do sobotniego meczu Polonia przystępowała z nożem na gardle. Nawet zwycięstwo z wiceliderem tabeli, mogło nie wystarczyć leszczynianom do utrzymania się w III lidze.

Starcie rozpoczęło się od ataków zarówno jednych, jak i drugich. Dla gości bramkę mógł zdobyć Dawid Janicki, wśród gospodarzy najaktywniejszy był Michał Płocharczyk. To właśnie piłkarz, występujący na codzień w drużynie juniorów starszych Polonii, otworzył wynik spotkania, popisując się w 34. minucie fenomenalnym wolejem. Zbyt duże rozluźnienie w szeregach biało-czerwonych, poskutkowało trafieniami dla Solca Kujawskiego. Jeszcze przed przerwą do siatki trafili w 38. minucie Daniel Błaszczak i w 43. minucie Łukasz Nowak. Drużyna, grająca o przysłowiową pietruszkę, schodziła do szatni w lepszych humorach, z prowadzeniem 2:1.

Podczas drugiej odsłony doszło do rzeczy niezwykłych. Leszczynianie, zdając sobie sprawę z obecnej sytuacji, postawiła wszystko na jedną kartę. W żadnej chwili ekipa nie dopuszczała do siebie myśli o ewentualnym spadku do IV ligi. To, co najciekawsze na boisku, miało miejsce od 89. minuty. Wtedy to, Poloniści doprowadzili do stanu remisowego po 2. Z najbliższej odległości Dominika Ostrowskiego pokonał Łukasz Bugzel. Tuż po golu, czerwoną kartkę ujrzał gracz przyjezdnych, Jordan Bednarek. W ostatnich czterech doliczonych przez sędziego minutach, podopieczni Leszka Partyńskiego za wszelką cenę chcieli zdobyć zwycięską bramkę. Ta sztuka udała się, dzięki Łukaszowi Glapiakowi, który po asyście Krystiana Woźnego, ustalił rezultat na 3:2.

Suma sumarum, w III lidze utrzymanie zapewniła sobie Unia Swarzędz, pokonując u siebie Centrę Ostrów Wlkp. 2:0. Z III ligi spada Elana Toruń, która przegrała na wyjeździe z Polonią Środa Wlkp. 0:1. Polonia zakończyła rozgrywki na 12. miejscu. Zespołowi pozostaje długie oczekiwanie na to, co zrobi Kleczew w barażach o II ligę. Jeżeli Sokół pomyślnie przebrnie przez dwa spotkania, a Warta Poznań otrzyma licencję na grę w II lidze, Leszno będzie grało w III lidze na przyszły sezon.

Polonia 1912 Leszno: Anusiewicz – Olszak, Woźny, Bugzel, Jęsiek (50' Molicki), Jankowski, Glapiak, Tomkowiak (63' Ceglarek), Pat. Kowalski (81' Pijanowski), Krawczyk, Płocharczyk (71' Gendera)

Unia Solec Kujawski: Ostrowski – Laskowski, Bednarek, Rysiewski, Nytko, Janicki, Nowak, Błaszczak, Żbikowski, Paczkowski, Ruciński (37' Tomaszek)

Żółte kartki:
Jankowski 3' (Polonia)
Olszak 45' (Polonia)
Woźny 52' (Polonia)
Bednarek 89' (Unia)

Czerwone kartki:
Bednarek 89' (Unia)

Łukasz Kaczmarek