Ciągle z szansami na awans

Po dwóch porażkach w lidze i jednej w Pucharze Polski, wreszcie przełamali się leszczyńscy piłkarze. Polonia 1912 wygrała na wyjeździe z Kanią Polcopper Gostyń 2:1.

Licząc się w walce o awans do III ligi, Poloniści musieli szukać punktów. Gdzie, jak nie w Gostyniu, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla gości. Już po kwadransie gry, było 1:0 dla Kanii Polcopper. Rzut karny na gola zamienił Maciej Bujak. Odpowiedź leszczyńskiej drużyny nadeszła w 26. minucie. Bramkarza gospodarzy pokonał Artur Krawczyk i do przerwy wynik brzmiał 1:1. W drugiej odsłonie przez długi okres, żaden z zespołów nie mógł trafić do siatki. Ostateczny cios zadali podopieczni Waldemara Jędrusiaka. W samej końcówce regulaminowego czasu, na listę strzelców wpisał się junior, Kacper Robaczyński. Tym samym zwycięstwo Polonii 1912 stało się faktem. Dodajmy, iż od 40. minuty biało-czerwoni byli osłabieni, po czerwonej kartce dla jednego z zawodników.