CF 66 zdetronizowany

W niedzielne popołudnie w hali sportowej Trapez zostały rozegrane finałowe mecze Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się zawodnicy BWEKO Rawicz i Oldboys Obra Kościan. Doświadczeni gracze znani z drugoligowych parkietów do ostatnich sekund walczyli o jak najkorzystniejszy wynik dla swoich drużyn. Ostatecznie na najniższym stopniu podium stanęli koszykarze z Kościana.

O godzinie 16.15 na parkiet wybiegli zawodnicy z CF 66 Leszno oraz McDonald's Team. Derby leszczyniaków oglądali licznie zgromadzeni kibice. Obrońcy tytułu zaczęli od mocnego prowadzenia 7-0. Wraz z rozpoczęciem drugiej kwarty koszykarze McDonald's Team odrobili straty, a już do przerwy wypracowali dogodną przewagę punktową. CF 66 nie zamierzał łatwo oddać meczu i w czwartej kwarcie doprowadził do remisu. Kontrowersyjne decyzje sędziów, które wprowadziły niepotrzebne zamieszanie na boisku  – popsuły końcówkę widowiska.

Ostatecznie McDonald's Team sięgnieli po puchar Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki detronizując trzykrotnego mistrza rozgrywek. MVP sezonu zasadniczego oraz finałów został Krzysztof Zajc.