Centra na celownikuW sobotę po raz trzeci w rundzie wiosennej w roli gospodarza wystąpią piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół ugości Centrę Ostrów Wielkopolski.

Nieco korzystniej piłkarską wiosnę zainaugurowali najbliżsi rywale Stainer Polonii. W trzech dotychczasowych spotkaniach Centra zgarnęła siedem punktów pokonując m. in. Zjednoczonych Trzemeszno i Pinsel-Peter Krobiankę Krobia. Jedno oczko ostrowianie ugrali tydzień temu w pojedynku z Victorią Września. Lepszy początek roku w wykonaniu podopiecznych Mariusza Posadzego oddaje także ligowa tabela. W niej zespół z Ostrowa Wielkopolskiego, który jeszcze w minionym sezonie walczył na III-ligowym froncie zajmuje piątą lokatę mając na swoim koncie 39 “oczek”.

Zaledwie dwie pozycje niżej plasuje się Stainer Polonia Leszno. Biało-czerwoni po falstarcie jakim była porażka przed własną publicznością z Farmutilem Orkanem Śmiłowo nabrali wiatru w żagle remisując w delegacji z Polonią Kępno 2:2. Natomiast w ostatniej kolejce Stainer Polonia w derbach regionu bez problemów ograła Krobiankę Krobia 3:0.

O powtórkę rezultatu sprzed tygodnia łatwo nie będzie. Dowodem na to jest wynik jakim zakończyło się pierwsze spotkanie obu zespołów. Przed własną publicznością górą byli ostrowianie zwyciężając 3:2. Jednak w Lesznie potknięcia zaliczyły już takie zespoły jak Lubuszanin Trzcianka czy Polonia Kępno. Dlaczego więc kolejnym dostarczycielem punktów podopiecznym Jędrzeja Kędziory nie mogliby zostać piłkarze Centry?

Bliżsi odpowiedzi na to pytanie będziemy jednak dopiero w sobotę. Początek spotkania, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zaplanowano na godzinę 13.