Centka z brązowym medalemDobiegły końca rozgrywane przez ostatni tydzień w naszym mieście 45. Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Otwartej. Kolejny krążek do bogatej kolekcji dorzucił reprezentant Aeroklubu Leszczyńskiego, Janusz Centka.

Przez niekorzystne warunki atmosferyczne, udało się przeprowadzić tylko pięć konkurencji. Jeden z najbardziej doświadczonych pilotów zajął trzecie miejsce. Następny z naszych zawodników Marius Vinny był piąty. Pozostała dwójka znalazła się w drugiej dziesiątce. Dwunasty był Andrzej Śmielkiewicz, a szesnasty Paweł Wojciechowski. Odnotujmy, iż złoto wywalczył Łukasz Wójcik z Aeroklubu Włocławskiego, a srebro Tomasz Dul z Aeroklubu Wrocławskiego.

Leszczynianie świetnie spisali się w równolegle toczonej rywalizacji zaliczanych do innych zawodów. W rozgrywce Leszno Cup triumfował Maciej Adamski. Z kolei w Ogólnopolskich Zawodach Szybowcowych w klasie Standard B aż dwóch miejscowych stanęło na podium. Na drugiej pozycji uplasował się Mikołaj Zdun, a na trzeciej Tomasz Krok.

Dodajmy, że w sumie w imprezie wzięło udział 29 lotników nie tylko z Polski, ale i Niemiec, Wielkiej Brytanii, Litwy oraz Austrii.