Cenne zwycięstwo Dziewiątki

Udany powrót na ligowe parkiety po ponad miesięcznej przerwie zaliczyli siatkarze UKS 9 Leszno. Leszczynianie po dobrej grze pokonali zespół TODO UKS MOS Czarnych Ostrowite 3:1.

Siatkarze z Leszna na sobotni pojedynek z Czarnymi Ostrowitem wybrali się bez kilku kluczowych graczy. Trener Jarosław Borowski nie mógł skorzystać m.in. z Bartosza Paniączyka oraz Macieja Mańki, którzy w tym sezonie stanowią o sile zespołu. Jednak absencja tych zawodników nie przeszkodziła naszym w odniesieniu cennego zwycięstwa z ekipą Czarnych. Pierwsza partia meczu ułożyła się po myśli graczy z Leszna. Nasi zawodnicy narzucili miejscowym swój styl gry i pewnie zwyciężyli 25:17. Jeszcze lepszą siatkówkę leszczynianie zaprezentowali w drugim secie, w którym oddali przeciwnikom tylko dziesięć punktów. Po takim przebiegu gry trzecia odsłona spotkania wydawała się być formalnością dla Dziewiątki. Jednak nic bardziej mylnego. Delikatne rozluźnienie oraz błędy własne spowodowały, że gospodarze rozstrzygnęli trzecią partię na swoją korzyść wygrywając 25:22. W czwartym i jak się później okazało ostatnim secie spotkania walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce zachowali siatkarze z Leszna, którzy zwyciężyli 25:21. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu siatkarze Dziewiątki nadal liczą się w grze o awans do fazy play off.

Już za tydzień siatkarskie emocje z udziałem UKS 9 powrócą do Leszna. W meczu dziewiątej kolejki trzeciej ligi nasi gracze podejmować będą drużynę Orlika Miłosław.

TODO UKS MOS Czarni Ostrowite 1:3 UKS 9 Leszno (25:17, 25:10, 25:22, 21:25)