Cenne przełamanie

W zaległym spotkaniu 25. kolejki III ligi, Polonia 1912 wysoko pokonała na własnym boisku Włocłavię Włocławek 4:1. Tym samym, o utrzymaniu leszczyńskiego zespołu zadecyduje ostatni mecz.

Gospodarze rozpoczęli starcie z rozmachem. Już w 5. minucie Włocłavię postraszył Piotr Sarbinowski, który trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi mocnym, ale i niecelnym strzałem popisał się Dawid Kwiatkowski. Pomimo wyraźnej przewagi, Poloniści na prowadzenie wyszli dopiero w 37. minucie. Do siatki trafił Patryk Kowalski, po klasowym podaniu z lewego sektora boiska Artura Krawczyka. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza odsłona.

Drugą połowę Włocławek zaczął nieco lepiej, jednak akcje przyjezdnych nie zawiązywały się. W 61. minucie kapitalnym, i co najważniejsze, celnym uderzeniem z dystansu popisał się Artur Krawczyk. Po bramce na 2:0 wydawało się, że goście nie podniosą się i w żadnym wypadku nie zagrożą leszczynianom. Tak się jednak nie stało, bowiem jedną z nielicznych sytuacji podopieczni Przemysława Błachewicza wykorzystali. Jedenaste trafienie w tym sezonie zaliczył Dawid Kwiatkowski. Podrażnieni takim obrotem spraw biało-czerwoni ruszyli do ofensywy. Na gole nie trzeba było długo czekać. Najpierw w 81. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Gendera, a na trzy minuty przed końcem meczu, wynik na 4:1 ustalił Kamil Pawlicki.

Niekorzystny rezultat dla Polonii padł w równolegle rozgrywanym spotkaniu w Mogilnie, gdzie tamtejsza Pogoń przegrała z Unią Swarzędz 1:5. Bez względu na wszystko, Leszno musi zwyciężyć w sobotę Solec Kujawski. Z drugiej strony trzeba będzie spoglądać na to, co zrobią rywale, a konkretnie Elana Toruń i właśnie Unia Swarzędz. Ostatnia, 34. kolejka zapowiada się zatem arcyciekawie.

Polonia 1912 Leszno: Anusiewicz – Jankowski (46' Molicki), Woźny, Bugzel, Jęsiek, Olszak, Glapiak, Krawczyk (85' Pawlicki), Tomkowiak, Pat. Kowalski (78' Gendera), Sarbinowski (61' Ceglarek)

Włocłavia Włocławek: Winiecki – Gralewski, Hadaś (46' Nowicki), Kuropatwiński, Kwiatkowski, Markiewicz, Sawirski, Śmieszny, Stański, Suchomski, Feter