Był remis i rzuty karneW środę kolejny sparing rozegrali piłkarze ręczni. Real Astromal Leszno mierzył się na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wlkp.

Był to już drugi mecz z ostrowianami w ramach przygotowań do sezonu 2019/2020. W pierwszym w hali Trzynastka lepszy okazał się rywal. Teraz było podobnie, ale mecz miał bardziej wyrównany przebieg. W regulaminowym czasie gry padł remis po 30. O wyłonieniu zwycięzcy zadecydowały rzuty karne. W nich 4:3 wygrali gospodarze, a całe spotkanie 34:33.

Nadal dużo rotuję składem. Ponadto sprawdzamy różne ustawienia. Ogólnie wygląda to coraz lepiej. Widać progres u nowych zawodników. W końcówce dałem szansę młodzieży. Mieli za zadanie utrzymać trzy bramki przewagi. Przydarzyły się im błędy i stąd przeciwnik doprowadził do remisu. W lidze na pewno takiej sytuacji nie będzie – skomentował trener naszego zespołu Maciej Wierucki.

Następna potyczka kontrolna czeka Real Astromal w najbliższą sobotę 24 sierpnia kiedy to uda się do Gorzowa na starcie ze Stalą. Początek zawodów o godzinie 16:00.