Byki wjechały do SEC Challenge



Udanie w eliminacjach SEC zaprezentowali się zawodnicy Fogo Unii Leszno. Zarówno Bartosz Smektała, jak i Dominik Kubera wywalczyli awans do kolejnej fazy imprezy.

Aktualny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów dał popis jazdy na torze w Poznaniu. W cuglach wygrał wszystkie wyścigi fazy zasadniczej. Dopiero w finale musiał uznać wyższość reprezentanta Francji występującego w miejscowym klubie Power Duck Iveston PSŻ, Davida Bellego. Choć zwycięstwa nie było, to drugie miejsce i tak dało popularnemu Smykowi awans do Challenge’u. Obok wspomnianej dwójki, dalej pojadą również Anders Thomsen i Andriej Kudriaszow.

Do końca natomiast ważyły się losy drugiego z naszych młodzieżowców. Przepustkę wywalczył dopiero po biegu barażowym. Domin w pokonanym polu zostawił m.in. matadora obiektu w Gorican, Juricę Pavlica. Chorwatowi druga pozycja dała również awans. W finale triumfował Adrian Miedziński, drugi był Vaclav Milik. Kubera był trzeci, a Pavlic czwarty.

Wyniki:
1. David Bellego (Francja) – 16 (3,2,2,3,3,3)
2. Bartosz Smektała (Polska) – 17 (3,3,3,3,3,2)
3. Anders Thomsen (Dania) – 11 +3 (2,1,2,3,2,1)
4. Andriej Kudriaszow (Rosja) – 12 +2 (3,3,2,2,2,0)

5. Tobiasz Musielak (Polska) – 11 +0 (3,2,3,2,1)
6. Władimir Borodulin (Rosja) – 9 +1 (2,3,1,3,d)
7. Kai Huckenbeck (Niemcy) – 9 (1,1,3,1,3)
8. Timo Lahti (Finlandia) – 9 (2,3,2,2,0)
9. Nicolas Covatti (Włochy) – 7 (1,1,3,1,1)
10. Hans Andersen (Dania) – 6 (0,0,1,2,3)
11. Oleg Michaiłow (Łotwa) – 6 (1,2,0,1,2)
12. Eduard Krcmar (Czechy) – 4 (0,2,1,1,d)
13. Adam Ellis (Wielka Brytania) – 3 (0,1,d,0,2)
14. Wiaczesław Monachow (Rosja) – 3 (2,0,0,d,1)
15. Aleksandr Łoktajew (Ukraina) – 2 (1,0,0,0,1)
16. Lasse Fredriksen (Norwegia) – 1 (0,0,1,0,0)
17. Wiktor Trofimow jr (Polska) – 0 ()
18. Norbert Krakowiak (Polska) – 0 ()

Bieg po biegu:
1. (70,55) Kudriaszow, Lahti, Huckenbeck, Andersen
2. (69,51) Smektała, Borodulin, Michaiłow, Fredriksen
3. (69,69) Bellego, Thomsen, Covatti, Ellis
4. (69,59) Musielak, Monachow, Łoktajew, Krcmar
5. (70,08) Smektała, Bellego, Huckenbeck, Łoktajew
6. (70,00) Kudriaszow, Musielak, Covatti, Fredriksen
7. (69,47) Borodulin, Krcmar, Thomsen, Andersen
8. (70,18) Lahti, Michaiłow, Ellis, Monachow
9. (70,80) Huckenbeck, Thomsen, Fredriksen, Monachow
10. (70,21) Smektała, Kudriaszow, Krcmar, Ellis (d)
11. (70,40) Musielak, Bellego, Andersen, Michaiłow
12. (70,58) Covatti, Lahti, Borodulin, Łoktajew
13. (70,32) Borodulin, Musielak, Huckenbeck, Ellis
14. (69,74) Thomsen, Kudriaszow, Michaiłow, Łoktajew
15. (69,84) Smektała, Andersen, Covatti, Monachow (d)
16. (70,28) Bellego, Lahti, Krcmar, Fredriksen
17. (69,48) Huckenbeck, Michaiłow, Covatti, Krcmar (d)
18. (69,72) Bellego, Kudriaszow, Monachow, Borodulin (d)
19. (70,43) Andersen, Ellis, Łoktajew, Fredriksen
20. (69,56) Smektała, Thomsen, Musielak, Lahti
Baraż. (70,83) Thomsen, Kudriaszow, Borodulin, Musielak
Finał. (70,12) Bellego, Smektała, Thomsen, Kudriaszow

Wyniki:
1. Adrian Miedziński – 14 (3,3,3,2,3) + 1. miejsce w finale
2. Vaclav Milik – 11 (2,0,3,3,3) + 2. miejsce w finale
3. Dominik Kubera – 11 (1,3,2,3,2) + 3. miejsce w finale
4. Jurica Pavlic – 11 (2,2,3,1,3) + 4. miejsce w finale

5. Martin Smolinski – 11 (2,2,2,3,2) + 3. miejsce w barażu
6. Nick Skorja – 10 (3,1,3,2,1) + 4 miejsce w barażu
7. Wiktor Kułakow – 9 (3,2,w,1,3)
8. Denis Gizatullin – 9 (1,3,1,2,2)
9. Chris Harris – 9 (2,1,2,3,1)
10. Mikkel Bech – 7 (3,0,1,1,2)
11. Paco Castagna – 6 (1,1,2,1,1)
12. Artiom Trofimow – 5 (0,3,0,2,0)
13. Jesse Mustonen – 3 (1,0,1,0,1)
14. Milen Manev – 2 (0,2,0,0,0)
15. Jordan Dubernard – 2 (0,1,1,0,0)
16. Gaetan Stella – 0 (0,0,0,0,0)
17. Daniel Gappmaier – 0 ()
18. Jan Mihalik – 0 ()

Bieg po biegu:
1. Skorja, Milik, Gizatullin, Trofimow
2. Kułakow, Pavlic, Kubera, Manev
3. Bech, Smolinski, Castagna, Stella
4. Miedziński, Harris, Mustonen, Dubernard
5. Miedziński, Kułakow, Skorja, Bech
6. Kubera, Smolinski, Harris, Milik
7. Trofimow, Manev, Dubernard, Stella
8. Gizatullin, Pavlic, Castagna, Mustonen
9. Skorja, Kubera, Mustonen, Stella
10. Milik, Castagna, Dubernard, Kułakow (w)
11. Pavlic, Harris, Bech, Trofimow
12. Miedziński, Smolinski, Gizatullin, Manev
13. Harris, Skorja, Castagna, Manev
14. Milik, Miedziński, Pavlic, Stella
15. Smolinski, Trofimow, Kułakow, Mustonen
16. Kubera, Gizatullin, Bech, Dubernard
17. Pavlic, Smolinski, Skorja, Dubernard
18. Milik, Bech, Mustonen, Manev
19. Miedziński, Kubera, Castagna, Trofimow
20. Kułakow, Gizatullin, Harris, Stella
Baraż.. Kubera, Pavlic, Smolinski, Skorja (d)
Finał. Miedziński, Milik, Kubera, Pavlic

punktacja za www.sportowefakty.wp.pl