Byki startowały w Szwecji



We wtorkowy wieczór w Szwecji odbyły się kolejne spotkania Elitserien. Na tamtejszych torach wystąpiła trójka zawodników Fogo Unii Leszno.

W Malilli miejscowa Dackarna pokonała Västervik Speedway 48:42. Gospodarzy do triumfu poprowadził Nicki Pedersen, który wywalczył 13 oczek i bonus.

Dackarna Malilla: 48
1. Nicki Pedersen (3,3,2,3,2*) 13+1
2. Dennis Andersson (2*,1,0,0) 3+1
3. Patryk Dudek (2*,2*,2,3,3) 12+2
4. Joonas Kylmaekorpi (3,3,0,1) 7
5. Michael Jepsen Jensen (1*,1,0,0) 2+1
6. Robin Aspegren (T,2,0,0,1*) 3+1
7. Aleksandr Łoktajew (3,3,2) 8

Västervik Speedway: 42
1. Rune Holta (0,0,1*) 1+1
2. Daniel Nermark (1,1,3,2*,0) 7+1
3. Troy Batchelor (0,1*,3,2) 6+1
4. Hans Andersen (1,2,2,2*,2,1) 10+1
5. Peter Ljung (0,1,1,1*) 3+1
6. Ludvig Lindgren (1,0,0) 1
7. David Watt (2,3,3,3,3) 14

Bieg po biegu:
1. N. Pedersen, D. Andersson, D. Nermark, R. Holta 5:1 (5:1)
2. A. Łoktajew, D. Watt, L. Lindgren, 3:3 (8:4)
3. J. Kylmaekorpi, P. Dudek, H. Andersen, T. Batchelor 5:1 (13:5)
4. D. Watt, R. Aspegren, M. J. Jensen, P. Ljung 3:3 (16:8)
5. A. Łoktajew, H. Andersen, D. Andersson, L. Lindgren 4:2 (20:10)
6. J. Kylmaekorpi, P. Dudek, D. Nermark, R. Holta 5:1 (25:11)
7. N. Pedersen, H. Andersen, T. Batchelor, D. Andersson 3:3 (28:14)
8. D. Watt, P. Dudek, P. Ljung, J. Kylmaekorpi 2:4 (30:18)
9. D. Nermark, H. Andersen, M. J. Jensen, R. Aspegren 1:5 (31:23)
10. D. Watt, N. Pedersen, P. Ljung, R. Aspegren 2:4 (33:27)
11. D. Watt, A. Łoktajew, R. Aspegren, L. Lindgren 3:3 (36:30)
12. T. Batchelor, D. Nermark, J. Kylmaekorpi, M. J. Jensen 1:5 (37:35)
13. P. Dudek, H. Andersen, R. Holta, D. Andersson 3:3 (40:38)
14. N. Pedersen, T. Batchelor, P. Ljung, M. J. Jensen 3:3 (43:41)
15. P. Dudek, N. Pedersen, H. Andersen, D. Nermark 5:1 (48:42)

Takim samym rezultatem Piraterna Motala uporała się z Ikaros Smederną Eskilstuna. Dla przyjezdnych punkty zdobywali Grzegorz Zengota oraz Mikkel Michelsen. Znacznie lepiej poradził sobie w tym spotkaniu Polak, gdyż zgromadził 8+3 punktów, podczas gdy Duńczyk uzbierał ich 2 z bonusem.

Piraterna Motala: 48
1. G. Hancock (3,3,3,2,2*) 13+1
2. L. Sundstroem (2*,3,W,2*) 7+2
3. Ch. Holder (2,3,0,3,3) 11
4. A. Rosen (1*,1,1,0) 3+1
5. D. Ward (2*,2,3,0) 7+1
6. S. Gustafsson (1,3,1*,0,2) 7+1
7. F. Engman (W,0,0) 0

Ikaros Smederna Eskilstuna: 41
1. P. Karlsson (1,2,0) 3
2. K. Poudżuks (0,0) 0
3. K. Larsen (3,2,2,1,0) 8
4. M. Michelsen (0,1*,1,0) 2+1
5. G. Zengota (1,2*,1*,3,1) 8+2

6. O. Berntzon (2,2,3,2,3,1) 13
7. M. Zetterstroem (3,0,3,1,0) 7

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, L. Sundstroem, P. Karlsson, K. Poudżuks 5:1 (5:1)
2. M. Zetterstroem, O. Berntzon, S. Gustafsson, F. Engman (W) 1:5 (6:6)
3. K. Larsen, Ch. Holder, A. Rosen, M. Michelsen 3:3 (9:9)
4. S. Gustafsson, D. Ward, G. Zengota, M. Zetterstroem 5:1 (14:10)
5. L. Sundstroem, O. Berntzon, M. Michelsen, F. Engman 3:3 (17:13)
6. Ch. Holder, P. Karlsson, A. Rosen, K. Poudżuks 4:2 (21:15)
7. G. Hancock, K. Larsen, M. Michelsen, L. Sundstroem (W) 3:3 (24:18)
8. M. Zetterstroem, G. Zengota, A. Rosen, Ch. Holder 1:5 (25:23)
9. O. Berntzon, D. Ward, S. Gustafsson, P. Karlsson 3:3 (28:26)
10. G. Hancock, O. Berntzon, G. Zengota, S. Gustafsson 3:3 (31:29)
11. O. Berntzon, S. Gustafsson, M. Zetterstroem, F. Engman 2:4 (33:33)
12. D. Ward, K. Larsen, A. Rosen, M. Zetterstroem 3:2 (36:35)
13. Ch. Holder, L. Sundstroem, O. Berntzon, M. Michelsen 5:1 (41:36)
14. G. Zengota, G. Hancock, K. Larsen, D. Ward 2:4 (43:40)
15. Ch. Holder, G. Hancock, G. Zengota, K. Larsen 5:1 (48:41)

Piotr Walkowiak


PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkład na Gdańsk
Następny artykułPolonia z Pucharem Polski