Byki mogą, Rekiny musząW ostatnim meczu rundy zasadniczej PGE Ekstraligi Fogo Unia Leszno podejmie na własnym torze ROW Rybnik. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:30.

Dla rywali mecz z leszczyńską drużyną będzie meczem o przetrwanie. Wciąż nie ma oficjalnej decyzji, ale wszystko wskazuje na to, że wykrycie niedozwolonej substacji w organiźnie Grigorija Łaguty zakończy się odjęciem Rekinom 5 ligowych punktów. W tej sytuacji bardzo prawdopodobny wydaje się być spadek właśnie tej ekipy. Choć scenariuszy jest bardzo wiele, ROW do Leszna przyjedzie z zamiarem wywiezienia kompletu punktów. Będzie to niezwykle trudne zadanie, ale należy pamiętać, że rybniczanie mają w swoich szeregach dobrze znających leszczyński owal Tobiasza Musielaka i Damiana Balińskiego. Jeśli ulubieńcy miejscowej publiczności wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności, a koledzy dołożą kolejne punkty, to możemy być świadkami jednej z największych niespodzianek tego sezonu. Liderami gości będą z całą pewnością Fredrik Lindgren i znajdujący się ostatnio w świetnej dyspozycji junior, Kacper Woryna. Zaskoczyć może Brady Kurtz, który w Lesznie spędził ostatnio sporo czasu.

Ekipa Byków jest pewna udziału w fazie play-off. Podopieczni Piotra Barona nie znają tylko rywala, z którym zmierzą się w półfinale. Niedzielny mecz będzie dla leszczynian ostatnim testem przed najważniejszym momentem tego sezonu. Nie jest tajemnicą, że poszczególni zawodnicy w ostatnich dniach nie błyszczą. Na wysokości zadania stają właściwie tylko juniorzy, a i oni nie są nieomylni. Starcie z Rekinami może być zatem dla leszczyńskiego zespołu świetnym przetarciem, budującym morale drużyny. Jeśli biało-niebiescy chcą odegrać główną rolę w walce o medale, muszą się wreszcie przełamać i pojechać na miarę oczekiwań. Dodajmy, iż w pierwszym pojedynku padł wynik 44:46 dla Fogo Unii. Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.

ROW Rybnik:
1. Brady Kurtz
2. Damian Baliński
3. Tobiasz Musielak
4. Rory Schlein
5. Fredrik Lindgren
6. Kacper Woryna

FOGO Unia Leszno:
9. Emil Sayfutdinov
10. Janusz Kołodziej
11. Piotr Pawlicki
12. Grzegorz Zengota
13. Peter Kildemand
14. Bartosz Smektała