Byki jadą do Jaskółczego GniazdaW najbliższą niedzielę o godzinie 19:00 Grupa Azoty Unia Tarnów podejmie na własnym torze Fogo Unię Leszno. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą gospodarze.

W ich składzie Jaskółek trudno znaleźć jakąś lukę. Liderzy, Martin Vaculik oraz Janusz Kołodziej, zajmują odpowiednio 2. i 3. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Enea Ekstraligi. Reszta tarnowian, szczególnie na swoim torze, także jednak może pochwalić się wysokimi średnimi.

Liderem leszczynian w niedzielnym pojedynku powinien być jak zawsze Nicki Pedersen. Duńczyk, mimo że swoją jazdą nie powala na kolana, zawsze kręci się koło dwucyfrówki. Pokaźnej zdobyczy punktowej można także spodziewać się po Kennethcie Bjerre oraz Przemysławie Pawlickim. Cenne oczka dorzucić mogą zawodnicy drugiej linii – Grzegorz Zengota i Damian Baliński. Ten ostatni zastąpił w składzie Mikkela Michelsena, który nie zdobył żadnych punktów w ostatnim spotkaniu Byków. W razie niepowodzenia któregokolwiek z Unistów, w odwodzie czekają juniorzy – Piotr Pawlicki oraz Tobiasz Musielak.

Przyjezdni podchodzą do tego spotkania bez większej presji. Po wygranej nad Aniołami z Torunia ich sytuacja w kontekście walki o play-offy zrobiła się znacznie bardziej komfortowa. Fakt, iż to Jaskółki są faworytem do zgarnięcia nie tylko dwóch punktów, ale także bonusa (gdyż wygrały w Lesznie 52:38), powoduje, że podchodząca do tego meczu ze spokojem Fogo Unia ma szanse sprawić sensację i po raz pierwszy w tym sezonie zdobycz Jaskółcze Gniazdo.

Fogo Unia Leszno:
1. Nicki Pedersen
2. Damian Baliński
3. Kenneth Bjerre
4. Grzegorz Zengota
5. Przemysław Pawlicki
6. Piotr Pawlicki

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Martin Vaculik
10. Krzysztof Buczkowski
11. Artiom Laguta
12. Greg Hancock
13. Janusz Kołodziej
15. Kacper Gomólski

Piotr Walkowiak