Byki brylowały w Szwecji



Czterech zawodników Fogo Unii Leszno wystąpiło we wtorkowych meczach szwedzkiej Elitserien. Najlepiej z nich spisali się Grzegorz Zengota oraz Mikkel Michelsen, zdobywcy 11+1 punktów.

W Vastervik wystąpił Tobiasz Musielak. 20-latek zapisał na swoim koncie 8 oczek oraz bonus.

Vastervik Speedway: 42
1. Krzysztof Kasprzak (0,2,D,2*) 4+1
2. Tomasz Jędrzejak (1,3,1*,1*,3,0) 9+2
3. Hans Andersen (1,1,1) 3
4. Tobiasz Musielak (3,0,2,2*,1) 8+1
5. Peter Ljung (1,3,2,0,3,1*) 10+1
6. Mathias Thoernblom (T,D,3) 3
7. Ludvig Lindgren (1,2*,2*) 5+2

Indianerna Kumla: 48
1. Fredrik Lindgren (3,2*,1,2) 8+1
2. Cameron Woodward (2*,3,0,2*) 7+2
3. Piotr Protasiewicz (2,3,3,1,2) 11
4. Antonio Lindbaeck (0,0,0,0) 0
5. Niels Kristian Iversen (3,3,3,0,3) 12
6. Joel Andersson (2*,1,1) 4+1
7. Mikael Max (3,2*,0,1,0) 6+1

Bieg po biegu:
1. F. Lindgren, C. Woodward, T. Jędrzejak, K. Kasprzak 1:5 (1:5)
2. M. Max, J. Andersson, L. Lindgren, 1:5 (2:10)
3. T. Musielak, P. Protasiewicz, H. Andersen, A. Lindbaeck 4:2 (6:12)
4. N.K. Iversen, M. Max, P. Ljung, M. Thoernblom (D) 1:5 (7:17)
5. T. Jędrzejak, L. Lindgren, J. Andersson, A. Lindbaeck 5:1 (12:18)
6. C. Woodward, F. Lindgren, H. Andersen, T. Musielak 1:5 (13:23)
7. P. Protasiewicz, K. Kasprzak, T. Jędrzejak, A. Lindbaeck 3:3 (16:26)
8. N.K. Iversen, T. Musielak, T. Jędrzejak, M. Max 3:3 (19:29)
9. P. Ljung, T. Musielak, F. Lindgren, C. Woodward 5:1 (24:30)
10. N.K. Iversen, P. Ljung, M. Max, K. Kasprzak (D) 2:4 (26:34)
11. M. Thoernblom, L. Lindgren, J. Andersson, M. Max 5:1 (31:35)
12. P. Protasiewicz, C. Woodward, T. Musielak, P. Ljung 1:5 (32:40)
13. T. Jędrzejak, F. Lindgren, H. Andersen, A. Lindbaeck 4:2 (36:42)
14. P. Ljung, K. Kasprzak, P. Protasiewicz, N.K. Iversen 5:1 (41:43)
15. N.K. Iversen, P. Protasiewicz, P. Ljung, T. Jędrzejak 1:5 (42:48)

9 punktów i bonus zdobył Nicki Pedersen dla Dackarny Malilla, która przegrała na wyjeździe z Piraterną Motala 39:51.

Piraterna Motala: 51
1. G. Hancock (3,0,2*,3,2*) 10+2
2. B. Pedersen (2*,2,1,3,3) 11+1
3. M. Zagar (0,3,0,1) 4
4. L. Sundstroem (1,0,2,1) 4
5. D. Ward (3,3,3,3,2*) 14+1
6. A. Rosen (1*,0,3) 4+1
7. F. Engman (2,1*,0,1) 4+1

Dackarna Malilla: 39
1. J. Kylmaekorpi (1,1*,1,2) 5+1
2. A. Łoktajew (0,2,0,U) 2
3. N. Pedersen (3,2*,2,1,1) 9+1
4. M. J. Jensen (2*,3,3,0,0) 8+1
5. K. Buczkowski (2,3,2,0) 7
6. D. Andersson (0,0,2) 2
7. R. Aspegren (3,1*,1,1*,D) 6+2

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, B. Pedersen, J. Kylmaekorpi, A. Łoktajew 5:1 (5:1)
2. R. Aspegren, F. Engman, A. Rosen, D. Andersson 3:3 (8:4)
3. N. Pedersen, M. J. Jensen, L. Sundstroem, M. Zagar 1:5 (9:9)
4. D. Ward, K. Buczkowski, R. Aspegren, A. Rosen 3:3 (12:12)
5. M. J. Jensen, B. Pedersen, F. Engman, D. Andersson 3:3 (15:15)
6. M. Zagar, A. Łoktajew, J. Kylmaekorpi, L. Sundstroem 3:3 (18:18)
7. M. J. Jensen, N. Pedersen, B. Pedersen, G. Hancock 1:5 (19:23)
8. K. Buczkowski, L. Sundstroem, R. Aspegren, M. Zagar 2:4 (21:27)
9. D. Ward, G. Hancock, J. Kylmaekorpi, A. Łoktajew 5:1 (26:28)
10. G. Hancock, K. Buczkowski, R. Aspegren, F. Engman 3:3 (29:31)
11. A. Rosen, D. Andersson, F. Engman, R. Aspegren (D) 4:2 (33:33)
12. D. Ward, N. Pedersen, L. Sundstroem, A. Łoktajew (U) 4:2 (37:35)
13. B. Pedersen, J. Kylmaekorpi, M. Zagar, M. J. Jensen 4:2 (41:37)
14. D. Ward, G. Hancock, N. Pedersen, K. Buczkowski 5:1 (46:38)
15. B. Pedersen, D. Ward, N. Pedersen, M. J. Jensen 5:1 (51:39)

W barwach Kowali z Eskilstuny wystąpili Grzegorz Zengota oraz Mikkel Michelsen. Obaj wywalczyli po 11+1 punktów i byli jednymi z liderami swojej ekipy, która pokonała na własnym torze Rospiggarnę Hallstavik 48:42.

Ikaros Smederna Eskilstuna: 48
1. D. Watt (0,D) 0
2. P. Przedpełski (3,3,1,3,3) 13
3. G. Zengota (3,2,3,1,2*) 11+1
4. O. Berntzon (2*,0,2*,D) 4+2
5. P. Karlsson (0,1*,1) 2+1
6. M. Michelsen (3,2,2,2,2*,0) 11+1
7. M. Zetterstroem (D,2*,1*,3,1) 7+2

Rospiggarna Hallstavik: 42
1. A. Jonsson (2,3,3,2*,2,1) 13+1
2. J. Davidsson (1*,1,D) 2+1
3. K. Nilsson (1,3,3,3,0) 10
4. T. Lahti (0,0) 0
5. M. Korneliussen (1,1,0,2*) 4+1
6. Ch. Harris (2,1,3,1,0) 7
7. A. Lebiediew (1,3,2*,0,0) 6+1

Bieg po biegu:
1. P. Przedpełski, A. Jonsson, J. Davidsson, D. Watt 3:3 (3:3)
2. M. Michelsen, Ch. Harris, A. Lebiediew, M. Zetterstroem (D) 3:3 (6:6)
3. G. Zengota, O. Berntzon, K. Nilsson, T. Lahti 5:1 (11:7)
4. A. Lebiediew, M. Michelsen, M. Korneliussen, P. Karlsson 2:4 (13:11)
5. P. Przedpełski, M. Zetterstroem, Ch. Harris, T. Lahti 5:1 (18:12)
6. A. Jonsson, G. Zengota, J. Davidsson, O. Berntzon 2:4 (20:16)
7. K. Nilsson, A. Lebiediew, P. Przedpełski, D. Watt (D) 1:5 (21:21)
8. G. Zengota, O. Berntzon, M. Korneliussen, A. Lebiediew 5:1 (26:22)
9. A. Jonsson, M. Michelsen, P. Karlsson, J. Davidsson (D) 3:3 (29:25)
10. Ch. Harris, M. Michelsen, M. Zetterstroem, M. Korneliussen 3:3 (32:28)
11. M. Zetterstroem, M. Michelsen, Ch. Harris, A. Lebiediew 5:1 (37:29)
12. K. Nilsson, A. Jonsson, P. Karlsson, O. Berntzon (D) 1:5 (38:34)
13. P. Przedpełski, A. Jonsson, G. Zengota, Ch. Harris 4:2 (42:36)
14. K. Nilsson, M. Korneliussen, M. Zetterstroem, M. Michelsen 1:5 (43:41)
15. P. Przedpełski, G. Zengota, A. Jonsson, K. Nilsson 5:1 (48:42)

Piotr Walkowiak