Byki będą szarżować w GrudziądzuO czwarte zwycięstwo z rzędu przyjdzie powalczyć w niedzielę Fogo Unii. Leszczynianie zmierzą się na wyjeździe z MrGarden GKM Grudziądz.

Biało-niebiescy rozpoczęli sezon w sposób kapitalny. Praktycznie w żadnym ze spotkań nie dali cienia złudzeń rywalom. Można powiedzieć, że piekielna maszyna nadal trybi i nie znudziło się jej wygrywanie. Nadchodzący mecz wcale jednak nie musi być łatwą przeprawą.

Grudziądzanie uważani są za drużynę własnego toru. To właśnie przy Hallera zdobywają większość punktów, a ich najjaśniejszą postacią jest Artiom Łaguta. Rosjanin notuje udany początek rozgrywek. W pierwszych dwóch kolejkach był niepokonany, dopiero w trzeciej rundzie w Zielonej Górze znalazł pogromców. 29-latkowi wtóruje Nicki Pedersen. Pomimo upływu lat, Duńczyk nadal dzięki wielkiemu doświadczeniu, utrzymuje wysoki poziom.

Bolączką dla trenera Roberta Kempińskiego z pewnością jest formacja juniorska. Na tej pozycji górą są Byki, którzy w swoim składzie mają najskuteczniejszego pod względem średniej punktowej Polaka, Dominika Kuberę. Oprócz młodzieżowca oczy wszystkich będą zwrócone na Jaimona Lidsey’a. Przed tygodniem Australijczyk zanotował świetny występ przeciwko Motorowi Lublin. Teraz otrzymuje od Piotra Barona kolejną szansę na pokazanie umiejętności, lecz w starciu na obcym obiekcie.

Dzięki zmianie tabeli biegowej, w Grudziądzu obejrzymy sporo interesujących pojedynków mogących zaprzeć dech w piersiach. Już w pierwszej odsłonie trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata zmierzy się z Emilem Sayfutdinovem. Z kolei w trzecim, dojdzie do bratobójczego boju Piotra z Przemysławem Pawlickim. Mocno obsadzone wyścigi sprawiają, że możemy spodziewać się wspaniałego widowiska. W ubiegłym sezonie, po zaciętej konfrontacji padł remis 45:45. Czy tym razem także ekipy podzielą się punktami? Początek ścigania o godzinie 19.15.

Fogo Unia Leszno:
1. Emil Sayfutdinov
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Szymon Szlauderbach

MrGarden GKM Grudziądz:
9. Nicki Pedersen
10. Krzysztof Buczkowski
11. Kenneth Bjerre
12. Przemysław Pawlicki
13. Artem Laguta
14. Denis Zieliński
15. Marcin Turowski