Bydgoszcz pokonana

Kolejne zwycięstwo w II lidze odniosły nasze koszykarki. Pompax Tęcza Leszno gładko pokonała u siebie MUKS Supravis Bydgoszcz 87:47.

Mecz rozpoczął się dość niespodziewanie, bo od prowadzenia przyjezdnych 4:0. Dopiero po kilku minutach, do głosu doszły podopieczne Krzysztofa Zajca. Konstruowanie akcji przychodziło im z dużą łatwością, w efekcie czego po pierwszej kwarcie mieliśmy już 24:11. Jeszcze lepiej nasz zespół zaprezentował się w drugiej partii. Znakomicie bronił i wyprowadzał zabójcze kontry. Na wysokim procencie stała skuteczność rzutów dystansowych. Trójki notowały m.in. Maja Pietrzak, Aleksandra Arczewska, czy Wiktoria Raczyńska. Do przerwy było 47:22 i tylko kataklizm mógł pozbawić leszczynianki triumfu.

Co ciekawe, trzecia partia była bardzo wyrównana. Bydgoszczanki ambitnie walczyły o każdy centymetr parkietu i nieznacznie, ale zniwelowały dystans. Po 30 minutach było 57:34. W ostatniej ćwiartce gospodynie podobnie jak w pierwszej połowie wiodły prym i powiększyły przewagę. Wynik na 87:47 ustaliła celną dwójką tuż przed końcową syreną Alicja Franckowiak.

Następne spotkanie Tęcza rozegra w najbliższą środę o godzinie 18:30. Do hali Trapez zawita Lider Swarzędz.