Bydgoszcz – Leszno (komentarze)W niedzielnym spotkaniu Enea Ekstraligi, Fogo Unia Leszno zwyciężyła na wyjeździe składywęgla.pl Polonię Bydgoszcz 52:38. Na konferencji prasowej, głos zabrali krajowi liderzy Byków oraz trener Roman Jankowski.

Roman Jankowski: Po porażce w Rzeszowie, przyjechaliśmy do Bydgoszczy niezwykle zmobilizowani, z chęcią zwycięstwa. Zespół wykonał zadanie na piątkę. Udało nam się pokonać bydgoską Polonię, co nas bardzo cieszy. Żaden z zawodników nie oszczędzał się, wszyscy jechali z pełną moblizacją do samego końca. Praktycznie nie mieliśmy słabych punktów.
 
Przemysław Pawlicki: Pierwszy bieg nie był w moim wykonaniu idealny. Zbyt mocno wyniosłem się na zewnętrzną część toru tuż po starcie, stawka mi uciekła i nie mogłem dogonić rywali. Na następne wyścigi znalazłem odpowiednie przełożenie i wyglądało to już znacznie lepiej. Wynik indywidualny nie jest jednak najważniejszy. Na nasze zwycięstwo złożyła się równa jazda wszystkich zawodników. Dzięki temu wywozimy istotne trzy punkty z trudnego terenu.
 
Grzegorz Zengota: Kluczem do zwycięstwa była skuteczna jazda całej drużyny. Te trzy punkty były nam bardzo potrzebne. Wciąż ważą się losy w kwestii naszego awansu do fazy play-off. Z pewnością nie trzymamy głowy w chmurach. Koncentrujemy się na kolejnych, ważnych dla nas spotkaniach.

Łukasz Kaczmarek