Budeń: Zabrakło skuteczności

Na drugie ligowe zwycięstwo będą musiały jeszcze poczekać koszykarki XDemon Tęczy Leszno, które w niedzielę przegrały z zespołem Chrobrego Basket Głuchołazy 54:59. Dla tęczowych była to ósma porażka w tym sezonie.

Miałyśmy krótkie momenty, w których potrafiłyśmy składnie grać, dobrze wyprowadzać kontry. W obronie też było nie najgorzej. Kolejny raz zabrakło skuteczności i przez to przegrywamy – mówiła tuż po spotkaniu Karolina Budeń.

Jednym z problemów naszego zespołu w tym sezonie są końcowe fragmenty gry, w których leszczynianki nie potrafią postawić kropki nad „i”. Końcówki to jedno. Na ostateczny wynik ma wpływ cały obraz meczu. Mamy przestoje, gdzie przez kilka minut nie potrafimy zdobyć punktów co na pewno ma wpływ na naszą postawę w ostatnich minutach spotkania –  przyznała była zawodniczka AZS-u Poznań

Do niedzielnego spotkania nasze koszykarki przystępowały po druzgocącej porażce w Poznaniu, gdzie uległy miejscowej Pomarańczarni 71:38. Ten mecz od pierwszych minut nie układał się po naszej myśli. Poznanianki był dobrze przygotowane, mocno zmobilizowane i od początku grały agresywnie, a my nie mogłyśmy się przez to przebić – tłumaczyła kapitan zespołu z Leszna

Staramy się grać zespołowo, jednak brakuje nam zdecydowanego lidera. Kogoś kto nie zawiedzie w decydujących fragmentach meczu – podsumowuje rozgrywająca Katarzyna Krajewska.

Obie leszczynianki zgodnie przyznają, że na ten moment celem zespołu jest drugie ligowe zwycięstwo, o które podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego powalczą już 11 grudnia w meczu z drugim zespołem Ślęzy Wrocław.