Brązowy medal Pedersena



Drugie miejsce w ostatniej rundzie Speedway European Championships w Częstochowie zajął Nicki Pedersen. Zdobył on na tyle dużo punktów, że w klasyfikacji generalnej tej imprezy wywalczył brązowy medal.

Klasyfikacja IV rundy finału IME:
1. Grigorij Łaguta (2,3,3,3,3,3) 17
2. Nicki Pedersen (3,2,1,1,2,2) 11
3. Peter Kildemand (3,3,2,3,W,1) 12
4. Emil Sajfutdinow (3,3,3,3,3,W) 15
5. Janusz Kołodziej (1,2,1,3,3) 10
6. Tomasz Gollob (3,2,3,0,1) 9
7. Andreas Jonsson (2,1,3,2,0) 8
8. Jurica Pavlic (1,0,2,2,3) 8
9. Martin Vaculik (2,0,2,2,2) 8
10. Madsen Bogdanow (2,3,0,1,1) 7
11. Rune Holta (1,1,2,1,2) 7
12. Martin Smolinski (1,1,1,2,T) 5
13. Andrzej Lebiediew (0,1,0,0,2) 3
14. Adrian Miedziński (0,W,1,1,1) 3
15. Kenni A. Larsen (0,2,0,0,0) 2
16. Jonas Davidsson (0,0,0,0,1) 1
17. Artur Czaja (0) 0

Bieg po biegu:
1. E. Sajfutdinow, G. Łaguta, M. Smolinski, A. Lebiediew
2. P. Kildemand, A. Jonsson, J. Pavlic, K. A. Larsen
3. T. Gollob, M. Vaculik, J. Kołodziej, J. Davidsson
4. N. Pedersen, M. Bogdanow, R. Holta, A. Miedziński
5. M. Bogdanow, K. A. Larsen, A. Lebiediew, J. Davidsson
6. E. Sajfutdinow, J. Kołodziej, R. Holta, J. Pavlic
7. P. Kildemand, T. Gollob, M. Smolinski, A. Miedziński (W)
8. G. Łaguta, N. Pedersen, A. Jonsson, M. Vaculik
9. T. Gollob, J. Pavlic, N. Pedersen, A. Lebiediew
10. E. Sajfutdinow, M. Vaculik, A. Miedziński, K. A. Larsen
11. A. Jonsson, R. Holta, M. Smolinski, J. Davidsson
12. G. Łaguta, P. Kildemand, J. Kołodziej, M. Bogdanow
13. P. Kildemand, M. Vaculik, R. Holta, A. Lebiediew
14. E. Sajfutdinow, A. Jonsson, M. Bogdanow, T. Gollob
15. J. Kołodziej, M. Smolinski, N. Pedersen, K. A. Larsen
16. G. Łaguta, J. Pavlic, A. Miedziński, J. Davidsson
17. J. Kołodziej, A. Lebiediew, A. Miedziński, A. Jonsson
18. E. Sajfutdinow, N. Pedersen, J. Davidsson, P. Kildemand (W)
19. A. Czaja, J. Pavlic, M. Vaculik, M. Bogdanow
20. G. Łaguta, R. Holta, T. Gollob, K. A. Larsen

Bieg barażowy: 21. P. Kildemand, N. Pedersen, J. Kołodziej, T. Gollob

Finał: 22. G. Łaguta, N. Pedersen, P. Kildemand, E. Sajfutdinow (W)

Klasyfikacja generalna:
1. Emil Sajfutdinow (Rosja) 54
2. Peter Kildemand (Dania) 48
3. Nicki Pedersen (Dania) 44
4. Martin Vaculik (Słowacja) 41
5. Janusz Kołodziej (Polska) 38
6. Maksim Bogdanow (Łotwa) 34
7. Andreas Jonsson (Szwecja) 31
8. Jurica Pavlic (Chorwacja) 31
9. Tomasz Gollob (Polska) 27
10. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 22
11. Adrian Miedziński (Polska) 21
12. Grigorij Łaguta (Rosja) 17
13. Patryk Dudek (Polska) 16
14. Jonas Davidsson (Szwecja) 15
15. Kenni Larsen (Dania) 15
16. Martin Smolinski (Niemcy) 13

Piotr Walkowiak