Brązowy medal MrozkaOgromny sukces odniósł w I Grand Prix Polski żaków Tomasz Mrozek. Tenisista stołowy Wametu Dąbcze rywalizację w Łodzi zakończył z brązowym medalem.

Turniej w stolicy województwa łódzkiego znakomicie potoczył się dla 10-letniego Mrozka. Pingpongista drużyny z gminy Rydzyna w całej imprezie rozegrał siedem pojedynków i tylko w jednym doznał porażki. Pogromcą zawodnika Wametu Dąbcze w półfinale okazał się aktualny dziewiąty zawodnik w kraju w gronie młodzików oraz późniejszy triumfator I GP Polski żaków – Dawid Kosmal (Płomień Limanowa).
 
W pozostałych spotkaniach Tomasz Mrozek odnosił zwycięstwa. W fazie grupowej bez straty seta ogrywał Łukasza Szatnego (Polonia Łaziska Górne), Łukasza Ciorgę (Polonia Śmigiel) i Seweryna Pisarskiego (LTSR Buczek). Na nieco większy opór triumfator I Grand Prix Wielkopolski żaków trafił w pierwszej części fazy pucharowej, ale i tutaj sobie poradził, pokonując kolejno Kajetana Kachniewskiego (Nadwiślanin Płock) 3:1, Macieja Łęckiego (Orlik Gdynia) 3:2 i Mateusza Rutkowskiego (Dekorglass Działdowo) 3:1.
 
Dobry występ w Łodzi sprawił, że Tomasz Mrozek zajmuje aktualnie trzecie miejsce w rankingu ogólnopolskim do lat 11 i ma zapewniony udział w kolejnym turnieju Grand Prix Polski żaków, który odbędzie się w Brzegu Dolnym (20-21. grudnia).