Brązowy medal Chatlińskiej na Mistrzostwach ŚwiataW ostatnich dniach w szwedzkim Helsingborgu odbywały się Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym klasycznym. Impreza zakończyła się wielkim sukcesem leszczynianki, Izabeli Chatlińskiej.

Zawodniczka zdobyła brązowy medal, po tym jak podniosła sztangę ważącą 160 kg w przysiadzie. Łączny wynik, na który złożyło się jeszcze wyciskanie leżąc i martwy ciąg, dał jej piąte miejsce w klasyfikacji końcowej. Ponadto, weteranka może się pochwalić nowym rekordem kraju. – Jestem bardzo dumna, że mogłam reprezentować Polskę. Udział w takich zawodach to dla mnie ogromny zaszczyt. Mierzenie się z najlepszymi to coś nie do opisania – przekazała I. Chatlińska.

Dodajmy, iż był to dla Chatlińskiej trzeci tak udany start w tym roku. Wcześniej podopieczna Marcina Kapały stanęła na najniższym stopniu podium Mistrzostw Europy, a także sięgnęła po złoty krążek Mistrzostw Polski. – Czas na zasłużony odpoczynek. Mam nadzieję, że po powrocie dorzucę jeszcze większe kilogramy. Każde słowa wsparcia to dla mnie motywacja do dalszej pracy – dodała.

fot. arch. Izabela Chatlińska