Brąz prawie w garści

W pierwszym meczu o trzecie miejsce siatkarskiej III ligi wielkopolskiej UKS 9 Leszno bez straty seta pokonał na wyjeździe UKS Piątkę Turek.

Leszczynianie rozpoczęli bardzo dobrze i przez cały pierwszy set wyraźnie dominowali nad rywalem, zwyciężając do 20. W kolejnej partii gospodarze uzyskali kilka punktów przewagi, ale Tygrysy szybko zdołały odrobić straty, by ostatecznie wygrać do 21. Najbardziej wyrównana była trzecia, jak się później okazało ostatnia odsłona. Ostatecznie podopieczni Roberta Klimkowskiego wygrali 25:23, a w całym meczu 3:0.

UKS 9 Leszno jest już zatem bardzo blisko trzeciego miejsce w bieżących rozgrywkach. Rewanżowe starcie odbędzie się już w najbliższy piątek w hali Gimnazjum nr 9. Początek zaplanowano na godzinę 20:00.

UKS Piątka Turek – UKS 9 Leszno 0:3 (20:25; 21:25; 23:25)